Suikast Treni Konusu

Özet

Bullet Train, Zak Olkewicz’in senaryosundan David Leitch tarafından yönetilen yaklaşan bir Amerikan aksiyon komedi filmi. Kōtarō Isaka’nın Maria Beetle (İngilizce’de Bullet Train [ja] olarak yayımlanmıştır) adlı Japon romanından uyarlanmıştır. Filmde Brad Pitt, Joey King, Aaron Taylor-Johnson, Brian Tyree Henry, Andrew Koji, Hiroyuki Sanada, Michael Shannon, Bad Bunny ve Sandra Bullock rol alıyor.

Konu

Kôtarô Isaka’nın Japonya’da çok satan romanı Maria Beetle’dan uyarlanan Bullet Train, görevleri için bir hızlı trende bulunan beş ayrı suikastçının hedeflerinin kesiştiğini fark etmeleriyle gelişenleri anlatıyor.

Kurşun Tren’de Brad Pitt, raydan çıkan çok sayıda görevin ardından işini barışçıl bir şekilde yapmaya kararlı şanssız bir suikastçı olan Uğur Böceği’ni canlandırıyor. Ancak kaderin başka planları olabilir, çünkü Uğur Böceği’nin son görevi onu dünyanın en hızlı treninde dünyanın dört bir yanından gelen ölümcül düşmanlarla çarpışma rotasına sokar – hepsi bağlantılı, ancak çatışan hedeflere sahip… ve nasıl ineceğini bulmak zorundadır. Deadpool 2’nin yönetmeni David Leitch’ten günümüz Japonya’sında vahşi, durmak bilmeyen bir heyecan yolculuğunda hattın sonu sadece bir başlangıç.

Detaylar

Yönetmen:David Leitch

Senaryo Yazarı:Zak Olkewicz

Kitaptan uyarlayan:Kotaro Isaka

Yapımcı:Kelly McCormick
David Leitch
Antoine Fuqua

Yürütücü Yapımcılar:Brent O’Connor
Ryosuke Saegusa
Yuma Terada
Kat Samick

Oyuncular:Brad Pitt
Joey King
Aaron Taylor-Johnson
Brian Tyree Henry
Andrew Koji
Hiroyuki Sanada
Michael Shannon
Benito A Martínez Ocasio
ve Sandra Bullock

Prodüksiyon

Bullet Train başlangıçta filmin yapımcılığını üstlenen Antoine Fuqua tarafından Fuqua Films adı altında geliştirildi. Başlangıçta şiddet içeren R dereceli bir aksiyon filmi olması amaçlanmıştı, ancak proje geliştirme sürecinde R dereceli bir komediye dönüştü.

Haziran 2020’de Sony Pictures’ın Zak Olkewicz’in senaryosundan Kōtarō Isaka romanının uyarlamasını yönetmesi için David Leitch ile anlaştığı duyuruldu ve ertesi ay Brad Pitt filmde rol aldı. Joey King “cameo düzeyinde” destekleyici bir rol olarak tanımlanan bir role katılmak için görüşmelere başladı. Eylül ayında Andrew Koji eklendi, Aaron Taylor-Johnson ve Brian Tyree Henry Ekim ayında katıldı. Kasım 2020’de Zazie Beetz, Masi Oka, Michael Shannon, Logan Lerman ve Hiroyuki Sanada kadroya katılırken, Leitch Aralık ayında Karen Fukuhara’nın da kadroya katıldığını ve Jonathan Sela’nın görüntü yönetmeni olarak görev yapacağını açıkladı. Aynı ay Bad Bunny de kadroya eklendi ve ertesi yıl Şubat ayında Sandra Bullock, House of Gucci ile olan program çakışmaları nedeniyle çekilmek zorunda kalan Lady Gaga’nın yerine katıldı.

Bullet Train’in prodüksiyonu Ekim 2020’de, COVID-19 salgını sırasında Los Angeles’ta başladı.Çekimler 16 Kasım 2020’de başladı ve Mart 2021’de tamamlandı. Filmin dublör koordinatörü Greg Rementer’e göre Pitt, filmdeki dublörlerinin yüzde 95’ini gerçekleştirdi.

Suikast Treni Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Suikast Treni”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.