Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde Konusu

Marvel dünyanın yarattığı filmde ana karakterden olan Miles, hayatının büyük bölümünü çizgi romanlara ayırmış, hayal kurmayı seven, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. Eski okulundan vedalaşıp Spider Man ile tanışıyor. Bu ikili arasında dostluk görülse de ailesi Spider Man ile arkadaşlığını kabullenmiş değil. Amcası Aaron, polis olan babası desteklemese de hayallerinin peşinden koşması gerektiğini ve bulundukları şehri kendi penceresinden görmesi gerektiğini düşünüyor.

Klasik örümcek adam film başlangıcı olarak beklemediği bir sırada bir örümcek ısırığına maruz kalıyor ve ilerleyen zamanlarda yeni süper güçleriyle tanışmaya başlıyor. Kahramanlık serüvenleri arasında suçluları mağlup etmek, kavgaları ayırmak, şehri sükunet içinde tutmak olsa da bir süre sonra yaşadığı dünyada gerçek bir örümcek adam olduğunu öğrenir. Onunla tanıştıktan sonra kendisiyle birlikte zaman geçirmeye başlar. Şehrin suçluları arasında bulunan Kingpin’in yaratmış olduğu evrenler arası geçiş sırasında gerçek örümcek adam yaralanır ve bu geçiş sırasında o evrenden yaşadıkları evrene başka süper kahramanlar geçiş yapmıştır.

 

Bu süper kahramanlar ile birlikte bir grup kurup Kingpin’i yenmek ve onların kendi dünyalarına geçiş yapması için mücadele etmeye başlar. Ailesi onu sadece elit öğrencilerin olduğu okula göndermekte ısrarcı iken kendisinin hayal dünyası aslında bu maceranın oluşmasını sağlamaktadır. Diğer evrenden gelen Peter Parker, Spider-Gwen, Spider-Man Noir, Spider-Ham Miles’in çocukluktan olgun bir bireye geçişine yardımcı olmuş onun gerçek kimliğini yaratmasını sağlamıştır.

 

Animasyon olmasına rağmen yetişkin insanlarında büyük beğenisini toplayan film hiç düşmeyen temposu sayesinde hedefledikleri izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Ne var ki marvel dünyasının bir çok örümcek adam karakterini aynı filmde barındırması aynı zamanda görsel zevki doruklara çıkarmıştır. Miles ve Peter Parker arasında ki diyalogların izleyiciye zaman zaman komik anlar yaşattığı olsa da sonuç olarak ikisi de yetişkin bir süper kahraman olmayı başarmış şehrin azılı suçlularıyla mücadele etmek için kolları sıvamışlardır.

Ekip & Oyuncular

Shameik Moore

Miles Morales / Spider-Man (voice)

Jake Johnson

Peter B. Parker / Spider-Man (voice)

Hailee Steinfeld

Gwen Stacy / Spider-Woman (voice)

Mahershala Ali

Uncle Aaron / Prowler (voice)

Brian Tyree Henry

Jefferson Davis (voice)

Lily Tomlin

Aunt May (voice)

Lauren Vélez

Rio Morales (voice)

Zoë Kravitz

Mary Jane (voice)

John Mulaney

Peter Porker / Spider-Ham (voice)

Kimiko Glenn

Peni Parker (voice)

Nicolas Cage

Peter Parker / Spider-Man Noir (voice)

Kathryn Hahn

Olivia 'Liv' Octavius / Doc Ock (voice)

Liev Schreiber

Wilson Fisk / Kingpin (voice)

Chris Pine

Peter Parker / Spider-Man (voice)

Natalie Morales

Miss Calleros (voice)

Production

Avi Arad

Yapımcı

Stan Lee

Executive Producer

Stan Lee

Characters

Sound

Benjamin L. Cook

Sound Effects Editor

Tony Lamberti

Sound Re-Recording Mixer
İlk yorum yapan siz olun “Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.