Konuş Benimle (Talk to Me)

202395 dk,

Konuş Benimle (Talk to Me) Konusu

2022 yapımı korku filmi Talk to Me (Konuş Benimle), sinemalarda henüz yerini aldı. Yapım eleştirmenlerden geçer not almayı başardı. Ağırlıklı olarak olumlu yorumlarla dikkat çeken film için, yılın korku filmi deniliyor. Şiddet ve korku temasını birbirine geçiren senaryo, çarpıcı görüntülerle bir araya geliyor. Bu da ortaya başarılı bir yapım çıkmasını sağlıyor. Filmin yönetmen koltuğunu ise Danny Philippou ve Michael Philippou beraber paylaşıyor. Başrollerde ise Sophie Wilde ve ona eşlik eden Alexandra Jensen’i izliyoruz.

Talk To Me (Konuş Benimle) Konusu

Mia bir süre önce annesini kaybetmiş, yaşamına babasıyla devam eden ve annesinin acısını henüz içinden atamamış genç bir kadındır. Bu süreçte ona en çok yakın arkadaşı Jade ve ailesi destek olmaktadır. Mia, bir gün internet aracılığıyla ölülerle kısa süreliğine iletişime geçen bir grup gencin yüklediği videolara denk gelir. Gençler bunu, bir şekilde ellerine geçen bir medyumun mumyalanmış eli yardımıyla yaparlar.

Genç kadın aklını meşgul eden bu durumun üzerine, Jade’in de arkadaşları olan bu gençlerin düzenlediği geceye katılmak ister. Bu gecede kendi rızasıyla ölülerle iletişime geçmeyi kabul eder. Mia ve diğerleri için ilk başlarda her şey yolundadır. Gençler bir süre bunu eğlenceli bir etklik olarak devam ettiriler. Gençlerin başı, Mia’nın nerede durması gerektiğini bilmeyince belaya girecektir. Mia bu el ile kurduğu bağdan sonra, 2 dünyayı birbirine karıştırır.

Talk to Me; Ödüller ve Yer Aldığı Festivaller

Gösterime Temmuz 2023 tarihinde giren Talk to Me, 2023 yılının en önemli film festivallerinde yer aldı. Berlin Film Festivali, Sundance Film Festivali gibi prestijli festivallerde kendisine yer buldu. Ayrıca film, Fantazya Film Festivali’nden Audience Award for Best International Feature ödülüyle ayrıldı.

Konuş Benimle (Talk to Me) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Unknown

Tony Curtis

Executive Producer

Mike Duncan

Stunt Coordinator

Phil Hunt

Executive Producer

Shaun Compton Ross

Executive Producer

Writing

Camera

Aaron McLisky

Director of Photography

Directing

İlk yorum yapan siz olun “Konuş Benimle (Talk to Me)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Konuş Benimle