Hayır (Nope) Konusu

Yönetmen koltuğunda Jordan Peele’nin oturduğu Hayır (Nope) filmi vizyona girmeden herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Ana teması bilim kurgu olan filmde gerilim, gizem ve korku temalarının da yoğun bir şekilde işlendiği görülüyor. Bu film sayesinde birçok duyguyu bir arada yaşamak mümkün.

Kaliforniya’nın tenha bir kasabasındaki at çiftliğinde başlayan hikaye, çiftlik sahibinin gizemli bir şekilde ölmesiyle garip bir hal alır. Çiftlik sahibi bir anda yağan kurşun benzeri uzay enkazı tarafından vurularak öldürülmüştür ve bu durum tüm herkeste korku yaratmaya başlatmaktadır. Çiftliği OJ ve Emerald kardeşler devralır. Atlarla arası çok iyi olan Oj, babasından devraldığı atların bakımına en iyi şekilde devam eder. Ancak Emerald öyle değildir. Çok iyi bir işletmeci olan Emerald, atları sadece bir iş olarak görür ve asıl hedefi oyuncu olmaktır. Geçimlerini sağlamak için eğlence merkezine at satmaktadırlar ancak gökyüzündeki tuhaf şey atları ve insanları içine çekip yok etmektedir. Bir anda bu durumla savaşmak zorunda kalan kardeşler korku ve gerilim dolu anlar yaşarlar.

Sadece bilim kurgu ve korku filmi olmayan Hayır (Nope), ırkçılığa da dem vurmaktadır. Siyahilerin karşılaştığı zorluklar da filmde yer almaktadır. Sürükleyici ve korku dolu olan bu film sayesinde gözlerinizi ekrandan ayıramayacaksınız.

Hayır (Nope) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Keke Palmer

Emerald 'Em' Haywood

Steven Yeun

Ricky 'Jupe' Park

Brandon Perea

Angel Torres

Michael Wincott

Antlers Holst

Keith David

Otis Haywood Sr.

Unknown

Hoyte van Hoytema

Director of Photography

Art

Ruth de Jong

Production Design

Sound

Michael Abels

Original Music Composer
İlk yorum yapan siz olun “Hayır (Nope)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Hayır