Gerard Butler

Oyunculuk

2007

İhanetin Bedeli

- Neil Randall
2018

Suçlular Şehri

- Nick Flanagan
2012

Çatlak Film

- Leprechaun 1 & 2 (segment "Happy Birthday")
2010

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?

- Stoick the Vast (voice)

Production

2018

Suçlular Şehri

- Yapımcı
“Suçlular Şehri” filminin yakışıklı başrol oyuncusu Gerard Butler kimdir? Gerard Butler kaç yaşında? Gerard Butler aslen nereli? Gerard Butler dizileri neler? Gerard Butler filmleri neler? Gerard Butler hangi burç? Gerard Butler hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şeyi sizin için bu yazımızda derledik.

Gerard Butler Kaç Yaşında? Gerard Butler Aslen Nereli? Gerard Butler Hangi Burç?

Gerard Butler, 51 yaşındadır. Butler, Birleşik Krallık’tan dır. Oyuncusu Gerard Butler, Akrep burcudur.

Gerard Butler Kimdir?

Aktör Gerard Butler’in lakabı Gerry’dir. Oyuncu, Yapımcı, Avukat olarak bilinen Gerard Butler daha 6 aylık olduğunda, anne, baba ve kardeşleri Kanada’ya gitmek zorunda kaldı. Farklı zorluklar ile karşılaşan genç Butler’in anne ve babası evliliklerini burada noktalarken Gerard Butler, bunun üzerine, Gerard’ın annesi Margaret, henüz daha iki yaşında olan Gerard’ı ve diğer bir oğlu ile kızını alıp, İskoçya’ya döndü. Başarılı oyuncusu Gerard Butler ile babasının yollarını 16 yaşına kadar bu yaşananlar ayırmıştı. Eğitim hayatına bakıldığında Gerard Butler, Paisley lisesinden mezun olduktan sonra, Glasgow Üniversitesinde eğitime başladı. Okurken parlak bir hukuk öğrencisi olarak mezun olan Gerard Butler, Gerard, Edinburd’ta stajerlik yapmaya başladığı yıllarda bu hayat pek de istediği türden olmadığını düşündü. Ardından hukuk kariyerini bir kenara koyan Gerard Butler, oyunculuk için ilk adımı bu dönem attı. Avukatlık yaptığı dönemlerde de de Gerard Butler, bir iki filmde, ufak da olsa boy göstermişti. Gerard Butler’in oyunculuk ile uğraştığı yıllarda başından bir olay geçer; “Mrs Brown” filmi çekimleri sırasında nehre düşen çocuğu kurtaran Gerard Butler, “The Royal Humane Society” tarafından cesaret ödülüne layık görüldü. Gerard Butler’in dünya çapında üne kavuşmasını sağlayan film 300 Spartalı dizisidir.

Gerard Butler’in Rol Aldığı Filmler

Mrs. Brown Tomorrow Never Dies Tale of the Mummy Fast Food, One More Kiss The Cherry Orchard Dracula 2000 Shooters Reign of Fire Timeline The Phantom of the Opera Dear Frankie Wrath of Gods Nim’s İsland RocknRolla The Ugly Truth How to Train Your Dragon Movie 43 London Has Fallen Geostorm Filmin orijinal ismi Den Of Thieves olan Suçlular Şehri isimli film izleyenler tarafında büyük beğeni topladı. Başrolünü Gerard Butler’in de oynadığı filmi izlemek isteyenler aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Suçlular Şehri