Olga Kurylenko

Oyunculuk

2018

Mara

- Kate
2014

Hedefteki Adam

- Alice Fournier
“Mara” filimin başrol oyuncusu Olga Kurylenko kimdir? Olga Kurylenko kaç yaşında? Olga Kurylenko aslen nereli? Olga Kurylenko dizileri neler? Olga Kurylenko filmleri neler? Olga Kurylenko hangi burç? JOlga Kurylenko hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şeyi sizin için bu yazımızda derledik.

Olga Kurylenko Kaç Yaşında? Olga Kurylenko Aslen Nereli? Olga Kurylenko Hangi Burç?

Olga Kurylenko, 41 yaşındadır. Olga Kurylenko Berdyansk’lıdır. Güzel oyuncu Olga Kurylenko, Akrep burcudur.

Olga Kurylenko kimdir?

Tam adı Olga Kostyantynivna Kurylenko olan oyuncu fransız vatandaşıdır. Hem mankenlik hem de oyunculuk yapan Olga Kurylenko, Beyaz Rusya ve Ukrayna kökenli olduğu bilinmektedir. Olga Kurylenko’nun annesi sanat öğretmenliği yapıyor. 13 yaşındayken eğitimi için Moskova’ya giden başarılı oyuncu Kurylenko, burada keşfedildikten sonra oyunculuk kariyerine 2005 yılında Fransa’da başladı. Eğitimleri sonrası az zaman içerisinde manken olan ve genç yaşında büyük bir çıkış yakalama şansı bulan güzel isim Kurylenko Madam Figaro, Elle, Vogue ve Marie Claire gibi önemli dergilerin kapakları için kamera karşısına geçti. Yakın zamanda Olga Kurylenko, Russell Crowe’un Çanakkale’de çektiği yerli film Son Umut (Water Diviner) filminde Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan’la beraber ’Ayşe’ karakterine hayat verdi. Oyunculuğu ele alındığında alanındaki en büyük yükselişini, başrolünü Daniel Craig ile paylaştığı James Bond serisinin filmlerinden biri olan Quantum of Solace ile yaptı. Son zamanlarda da adından Mara filmindeki oyuncuğu ile sık sık söz ettiriyor. 1999’da Fransız fotoğrafçı Cedric Van Mol ile hayatını birleştiren güzel oyuncu ve model Kurylenko, 4 yıl boyunca evli kaldı. 2005 yılında oyunculuğa adım atan Olga Kurylenko, aynı sene Esrarengiz Sevgili ismindeki filmde başrol oynadı.

Olga Kurylenko’nun rol aldığı filmler

L’Annulaire (2005) Paris, je t’aime (2006) Le Porte-bonheur (2006) The Serpent (2006) Suspectes (2007) Hitman (2007) Max Payne (film) (2008) Tyranny (2008) Quantum of Solace (2008) Kirot (2009) Centurion (film) (2009) The Cross (2010) There Be Dragons (2010) Oblivion (2013) November Man (2014) The Water Diviner (2014) A Perfect Day (2015)

Olga Kurylenko’nun rol aldığı diziler

Magic City     2018 yılında ilk defa seyirci karşısına çıkan Mara filminin başrol oyuncusu Olga Kostyantynivna Kurylenko’nun filmini izlemek isteyenler aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Mara