Jude Law

Oyunculuk

2011

Hugo

- Hugo's Father
2014

Büyük Budapeşte Oteli

- Young Writer
2013

Acı Reçete

- Jonathan Banks

Büyük Budapeşte Oteli” filminde rol alan oyuncu Jude Law kimdir? Jude Law kaç yaşında? Jude Law aslen nereli? Jude Law dizileri neler? Jude Law filmleri neler? Jude Law ödülleri neler? Jude Law hangi burç? Jude Law hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şeyi sizin için bu yazımızda derledik.

Jude Law Kimdir?

Tam adıyla David Jude Heyworth Law, öğretmen anne ve babanın çocuğu olarak Güney Londra’da dünyaya geldi.

Jude Law’ın eğitim hayatına bakıldığında; Blackheath’deki John Ball İlkokulu’na giti ve Dulwich’de Alleyn’s School’a devam etti. 12 yaşına geldiğinde Law’ın National Youth Music Theatre’a (Ulusal Gençlik Müzik Sahnesi) girdi ve oyunculuğa başladı fakat 17 yaşındayken bu okulu bıraktığı bilinmektedir.

Yetenekli Jude Law’ın ilk oyunculuğa hazırlayan deneyimi şu şekildedir; Philip Ridley’in The Fastest Clock in the Universe oyununda canlandırdığı, cinsel açıdan belirsizlikte olan ve hilekar bir genci karakterine hayat verdi. İlerleyen süreçte ise Jean Cocteau’nun trajikomedisi Les Parents Terribles’in yeniden yaratıldığı Indiscretions’da Kathleen Turner, Roger Rees ve Cynthia Nixon’la birlikte Jude Law’ın seyirci karşısına çıktığı görüldü.

Jude Law, İngiliz televizyonundaki küçük rollerden ve iki yıl boyunca belirli projelere dahil olurken Granada Tv’de yayınlanan pembe dizi Families’den (Aileler) sonra 1994’de drama filmi Shopping’deki rolüyle izler kitle gözünde en büyük çıkışını yaptı.

Olimpiyat madalyası sahibi tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş bir sporcuyu canlandırdığı Gattaca karkterinden sonra Jude Law, Midnight in the Garden of Good and Evil’da Kevin Spacey’nin aşığı rolüne hayat verdi.

Yetenekli oyuncu Jude Law, iki kez Akademi Ödülü için aday gösterildi. 2000’de En İyi Yardımcı Oyuncu dalında Matt Damon ve Gwyneth Paltrow’la birlikte oynadığı The Talented Mr. Ripley filmindeki rolüyle ve 2004 yılında da En İyi Aktör dalında Nicole Kidman’la beraber başrollerini paylaştığı Cold Mountain filmindeki rolüyle.

Yetenekli oyuncu Jude Law, 2004 yılı Kasım ayındanda çıkan People Dergisi tarafından Yaşayan En Seksi Erkek seçildi.

Jude Law’ın özel hayatına bakıldığında Shopping filminin çekimleri sırasında tanıştığı kendisi gibi oyuncu Sadie Frost ile 1997 yılında evlendi. Çiftin bu evlilikten  Rafferty, Iris ve Rudy isminde üç çocukları olduğu bilinmektedir. Jude Law’ın açıklamalarına göre bir süre boyunca Primrose Hill Set adlı genç İngiliz oyuncularından oluşan grubun merkezinde yeraldıklarını ve altı yılın ardından 29 ekim 2003’de boşandıklarını belirtti.