Filmler.com

Kod Adı: Angel

Kod Adı: Angel kapak görseli
Kod Adı: Angel

Angel Has Fallen

Aksiyon, Gerilim

Nerede İzlenir?

Yorum / Yorum yaz

Kod Adı: Angel Film Özeti

Kod Adı: Angel, düzenlenen bir suikastın sorumlusu olarak görülen Mike Banning'in kendisini aklamak için verdiği mücadeleyi konu ediyor. Başkan Trumball'a yönelik saldırı sonrası hedef haline gelen Banning, hem gerçek suçluları bulmalı hem de FBI'dan kaçmalıdır.

Detaylı Açıklama

Kod Adı: Angel Film Konusu

Gerard Butler’ın canlandırdığı gizli servis ajanı Mike Banning, Başkan Allan Trumball'un (Morgan Freeman) korumalığını yapmaktadır. Ancak bir gün, Başkan Trumball'un hayatını hedef alan büyük bir Hava Kuvvetleri saldırısı yaşanır. Bu saldırının ortasında kalan ve Başkan'ı kurtarmayı başaran Banning, kısa süre sonra kendini korkunç bir karalama kampanyasının hedefinde bulur. Başkan'a düzenlenen suikast girişiminin sorumlusu olarak gösterilen Mike Banning, masumiyetini kanıtlamak ve gerçek suçluları ortaya çıkarmak için zamana karşı bir yarışa girer. Ancak bu süreçte kendi ajansından ve FBI'dan kaçmak zorunda kalması, işleri daha da karmaşık hale getirir. Sadakat ve ihanet temalarını işleyen film, Banning'in hem hayatta kalma hem de adını temize çıkarma mücadelesini soluksuz bir aksiyonla izleyiciye sunuyor.

Kod Adı: Angel Oyuncuları ve Oyuncu Kadrosu

Film, aksiyon sinemasının sevilen yüzlerini bir araya getiriyor. İşte öne çıkan oyuncular ve canlandırdıkları karakterler:

  • Gerard Butler - Mike Banning
  • Morgan Freeman - Başkan Allan Trumbull
  • Jada Pinkett Smith - Ajan Thompson
  • Nick Nolte - Clay Banning
  • Danny Huston - Wade Jennings
  • Tim Blake Nelson - Başkan Yardımcısı Kirby
  • Lance Reddick - David Gentry

Yönetmen koltuğunda Ric Roman Waugh'un oturduğu filmin senaryosu Robert Mark Kamen, Ric Roman Waugh ve Matt Cook tarafından kaleme alınmıştır. Yapımcılığını ise John Thompson, Alan Siegel, Yariv Lerner, Matthew O'Toole, Les Weldon ve Gerard Butler üstlenmiştir.

Kod Adı: Angel Hakkında Genel Değerlendirme

'Kod Adı: Angel', 'Olympus Has Fallen' ve 'London Has Fallen' filmlerinin ardından gelen, Mike Banning serisinin üçüncü ve en kişisel filmi olarak öne çıkıyor. Sloganında da belirtildiği gibi 'Sadakat Tehdit Altında' teması, filmin ana omurgasını oluşturuyor. Gerard Butler, her zamanki gibi karizmatik ve fiziksel performansıyla dikkat çekerken, Morgan Freeman'ın Başkan Trumball rolündeki deneyimi filme ağırlık katıyor. Aksiyon sahneleri başarılı koreografilere sahip ve gerilimi yüksek tutuyor. Film, sadece bir aksiyon şöleni sunmakla kalmıyor, aynı zamanda komplo, ihanet ve kişisel fedakarlık gibi derin temalara da değiniyor. Serinin hayranları için tatmin edici bir devam filmi olmasının yanı sıra, bağımsız bir aksiyon gerilim filmi arayanlar için de keyifli bir seyirlik sunuyor.

Kod Adı: Angel Kimler İzlemeli?

Bu film, özellikle şu kitlelere hitap ediyor:

  • Yüksek tempolu aksiyon ve gerilim filmlerini sevenler.
  • Gerard Butler'ın Mike Banning karakterine hayran olanlar ve serinin önceki filmlerini izlemiş olanlar.
  • Komplo teorileri, hükümet içi entrikalar ve ihanet temalı hikayelerden hoşlananlar.
  • Soluksuz bir takip ve hayatta kalma mücadelesi izlemek isteyenler.

Kod Adı: Angel Neden İzlenmeli?

'Kod Adı: Angel', aksiyon severler için kaçırılmaması gereken bir yapım. İşte filmi izlemeniz için bazı nedenler:

  • Soluksuz Aksiyon: Baştan sona temposu düşmeyen, nefes kesici aksiyon sahneleriyle dolu.
  • Gerard Butler'ın Performansı: Mike Banning karakterine hayat veren Butler, rolüne bir kez daha harika bir şekilde bürünüyor.
  • Sürükleyici Senaryo: Komplo ve ihanetle örülü senaryosu, izleyiciyi sürekli tahmin yürütmeye teşvik ediyor.
  • Serinin En Kişisel Filmi: Banning'in kişisel mücadelesi ve geçmişiyle yüzleşmesi, karaktere derinlik katıyor.
  • Görsel Efektler ve Ses Tasarımı: Büyük bütçeli bir Hollywood yapımı olmasının avantajıyla etkileyici görsel efektler ve ses tasarımı sunuyor.

Kod Adı: Angel Filmi Ana Temaları

'Kod Adı: Angel' filmi, zengin tematik yapısıyla dikkat çekiyor:

  • Sadakat ve İhanet: Mike Banning'in devlete ve Başkan'a olan sadakati ile karşılaştığı ihanetler filmin merkezinde yer alıyor.
  • Adalet Arayışı: Haksız yere suçlanan bir adamın masumiyetini kanıtlama ve gerçek suçluları adalete teslim etme mücadelesi.
  • Aile Bağları: Banning'in ailesiyle olan ilişkileri ve geçmişiyle yüzleşmesi, hikayeye duygusal bir boyut katıyor.
  • Hükümet Komploları: Derin devlet yapılanmaları ve siyasi entrikalar, gerilimin ana kaynağını oluşturuyor.
  • Hayatta Kalma Mücadelesi: Hem fiziksel hem de psikolojik olarak zorlu koşullarda hayatta kalma ve kendini koruma içgüdüsü.

Kod Adı: Angel Benzeri Filmler

Eğer 'Kod Adı: Angel' filmini beğendiyseniz, aşağıdaki yapımları da izlemek isteyebilirsiniz:

  • Olympus Has Fallen (Kod Adı: Olympus): Mike Banning serisinin ilk filmi.
  • London Has Fallen (Kod Adı: Londra): Mike Banning serisinin ikinci filmi.
  • Den of Thieves (Suçluların Dünyası): Gerard Butler'ın oynadığı bir başka aksiyon filmi.
  • White House Down (Beyaz Saray Düştü): Beyaz Saray'ın kuşatılmasını konu alan benzer bir aksiyon filmi.
  • The Fugitive (Kaçak): Haksız yere cinayetle suçlanan bir doktorun kaçış ve masumiyetini kanıtlama hikayesi.

Kod Adı: Angel Hakkında Kısa Bilgiler

  • Yıl: 2019
  • Süre: 122 dakika
  • Türler: Aksiyon, Gerilim
  • Ülkeler: ABD
  • Diller: İngilizce
  • Yönetmen: Ric Roman Waugh
  • Senaryo: Robert Mark Kamen, Ric Roman Waugh, Matt Cook
  • Slogan: Sadakat Tehdit Altında

Kod Adı: Angel Filmine Dair Merak Edilenler

Kod Adı: Angel bir devam filmi mi?

Evet, 'Kod Adı: Angel', Mike Banning serisinin üçüncü filmidir. Serinin önceki filmleri 'Olympus Has Fallen' ve 'London Has Fallen'dır.

Filmin yönetmeni kimdir?

'Kod Adı: Angel' filminin yönetmen koltuğunda Ric Roman Waugh oturmaktadır. Waugh, aksiyon ve gerilim türündeki filmleriyle tanınmaktadır.

Kod Adı: Angel'ın orijinal adı nedir?

Filmin orijinal adı 'Angel Has Fallen'dır. Serinin önceki filmleriyle uyumlu bir isim taşımaktadır.

Mike Banning bu filmde hangi görevdeydi?

Mike Banning, ABD Gizli Servisi'nin önemli bir üyesi ve Başkan Allan Trumball'un kişisel koruması olarak görev yapmaktadır.

Mike Banning neden zor durumda kalıyor?

Başkan'a düzenlenen bir suikast girişiminin ardından, Mike Banning bu saldırının sorumlusu olarak gösterilir ve masumiyetini kanıtlamak için kaçmak zorunda kalır.

Kod Adı: Angel filmi hangi türde?

Film, yüksek tempolu aksiyon ve gerilim türlerinin başarılı bir örneğidir. Komplo ve ihanet öğeleriyle de zenginleştirilmiştir.

Film Serisi

Kod Adı [Seri]

Seriyi İncele

Kod Adı: Angel Film Ekibi

Benzer Filmler

Medya

Toplam 14 adet

Yorumlar 0

Yorum yazmak için giriş yapınız.

Yükleniyor...