Filmler.com
Lucy Liemann

Bilinen İşi

Oyunculuk

Bilinen Filmleri

7

Cinsiyet

Kadın

Doğum Tarihi

24 Kasım 1973

Doğum Yeri

Yay

Burç

Yay

Lucy Liemann Kariyeri

24 Kasım 1973 tarihinde İngiltere'nin Barnet, Middlesex bölgesinde dünyaya gelen Lucy Katherine Liemann Harman, İngiliz tiyatro, televizyon ve sinema oyuncusudur. Mezuniyetinin ardından bir süpermarkette ses yeteneği avcısı tarafından keşfedilmesiyle seslendirme sanatçılığına adım atmıştır. Daha sonra oyunculuk tutkusunu takip ederek Canlı ve Kayıtlı Sanatlar Akademisi'nde (Academy of Live and Recorded Arts) eğitim almıştır.

Kariyerine tiyatro sahnesinde başlayan Liemann, 2005 yılında Carl Djerassi'nin 'Phallacy' adlı oyununun Londra'daki ilk yapımında rol alarak dikkat çekmiştir. Televizyon dünyasında ise 'The Bill' ve 'Agatha Christie's Poirot' gibi popüler İngiliz dizilerinde çeşitli roller üstlenmiştir. Uluslararası alanda tanınmasını sağlayan önemli rollerinden biri, Jason Bourne serisinin üçüncü filmi olan 'Son Ültimatom' (The Bourne Ultimatum) filmindeki Lucy karakteridir.

Televizyon kariyerinde 'Moving Wallpaper' dizisinde Sam Phillips karakteriyle tekrar eden bir rol üstlenmiş, ayrıca BBC'nin klasik hikayelerin 2009-2010 yeniden çevrimleri olan 'Reggie Perrin'de Jasmine Strauss rolünü canlandırmıştır. Sinema filmlerinde ise 'Are You Ready for Love?' (2006), 'Private Life' (2006), 'Mindflesh' (2008), 'Huge' (2010), 'The Child in Time' (2018) ve 'Agatha Raisin: Kissing Christmas Goodbye' (2021) gibi yapımlarda rol almıştır.

Lucy Liemann Özel Hayatı

Lucy Liemann'ın özel hayatına dair kamuya açık çok fazla bilgi bulunmamaktadır. Aktris, genellikle profesyonel kariyeriyle ön planda olmayı tercih etmektedir. 24 Kasım 1973 doğumlu olan Liemann, İngiltere'nin Barnet, Middlesex bölgesinde dünyaya gelmiştir.

Lucy Liemann Ödülleri ve Başarıları

Lucy Liemann'ın kariyeri boyunca belirli bir ödül kazandığına dair kamuya açık bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak, tiyatro, televizyon ve sinema alanındaki istikrarlı ve çeşitli rolleriyle İngiliz oyunculuk camiasında saygın bir yer edinmiştir. Özellikle 'Son Ültimatom' gibi uluslararası yapımlardaki rolleri, onun geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamıştır.

Lucy Liemann Hakkında İlginç Bilgiler

Lucy Liemann, oyunculuk kariyerine başlamadan önce bir süpermarkette bir ses yeteneği avcısı tarafından keşfedilmiş ve ilk olarak seslendirme sanatçısı olarak çalışmıştır.

Oyunculuk eğitimini prestijli Canlı ve Kayıtlı Sanatlar Akademisi'nde (Academy of Live and Recorded Arts) tamamlamıştır.

Uluslararası alanda tanınmasını sağlayan en bilinen rollerinden biri, aksiyon gerilim filmi 'Son Ültimatom'daki (The Bourne Ultimatum) Lucy karakteridir.

Kariyeri boyunca tiyatro sahnesi, televizyon ve sinema filmlerinde çok yönlü performanslar sergilemiştir.

2005 yılında Carl Djerassi'nin 'Phallacy' adlı tiyatro oyununun Londra'daki ilk yapımında rol almıştır.

Lucy Liemann Hakkında Sık Sorulan Sorular

Lucy Liemann ne zaman doğdu?

Lucy Liemann, 24 Kasım 1973 tarihinde doğmuştur.

Lucy Liemann nereli?

İngiliz aktris Lucy Liemann, Barnet, Middlesex, İngiltere doğumludur.

Lucy Liemann oyunculuk kariyerine nasıl başladı?

Oyunculuk kariyerine başlamadan önce bir süpermarkette bir ses yeteneği avcısı tarafından keşfedildi ve seslendirme sanatçısı olarak çalıştı. Daha sonra oyunculuk eğitimi almak üzere Canlı ve Kayıtlı Sanatlar Akademisi'ne (Academy of Live and Recorded Arts) katıldı.

Lucy Liemann hangi önemli filmlerde rol aldı?

En bilinen rollerinden biri, 'Son Ültimatom' (The Bourne Ultimatum) filmindeki Lucy karakteridir. Ayrıca 'Are You Ready for Love?', 'Mindflesh', 'Huge' ve 'The Child in Time' gibi yapımlarda da yer almıştır.

Lucy Liemann televizyon kariyerinde hangi dizilerde oynadı?

'The Bill' ve 'Agatha Christie's Poirot' gibi klasik İngiliz dizilerinde rol almanın yanı sıra, 'Moving Wallpaper' dizisinde Sam Phillips ve 'Reggie Perrin' uyarlamalarında Jasmine Strauss karakterlerini canlandırmıştır.

Lucy Liemann'ın tiyatro deneyimi var mı?

Evet, Lucy Liemann tiyatro sahnesinde de aktif olmuştur. 2005 yılında Carl Djerassi'nin 'Phallacy' adlı oyununun Londra'daki ilk yapımında rol almıştır.

Lucy Liemann'ın tam adı nedir?

Tam adı Lucy Katherine Liemann Harman'dır. Genellikle Lucy Liemann olarak bilinir.

Lucy Liemann Filmleri

Lucy Liemann Filmleri

Toplam 7 iş
2021
Agatha Raisin: Kissing Christmas GoodbyeSarah Bloxby
2018
The Child in TimeJoanna Buckley
2010
HugeAndi
2006
Are You Ready for Love?Rachel
Private LifeRuth Ackroyd

Yorumlar 0

Yorum yazmak için giriş yapınız.

Yükleniyor...