Adrien Brody

Oyunculuk

2010

Korkunç Son

- Inspector Enzo Avolfi
2002

Piyanist

- Władysław 'Władek' Szpilman
2014

Büyük Budapeşte Oteli

- Dmitri Desgoffe-und-Taxis

Production

2010

Korkunç Son

- Yapımcı

Büyük Budapeşte Oteli” filminde rol alan oyuncu Adrien Brody kimdir? Adrien Brody kaç yaşında? Adrien Brody aslen nereli? Adrien Brody dizileri neler? Adrien Brody filmleri neler? Adrien Brody ödülleri neler? Adrien Brody hangi burç? Adrien Brody hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şeyi sizin için bu yazımızda derledik.

Adrien Brody Kimdir?

Başarılı oyuncu Adrien Brody, Koç burcudur. 47 yaşında olan Adrien Brody, Akademi Ödülü sahibi Amerikalı sinema oyuncusu seçildi. En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar Ödülü’nü en genç yaşta alan aktör unvanına sahip olan yakışıklı oyuncu Adrien Brody, büyük bir hip-hop hayranı ve bu alanda yapımcı olmayı düşündüğünü dile getirdi.

Usta oyuncu Adrien Brody’nin ailesine bakıldığında tarih profesörü ve ressam olan Elliot Brody ve ünlü foto muhabiri Sylvia Plachy’nin çocukları olarak; Woodhaven, Queens, New York’ta, 14 Nisan 1973’te dünyaya geldi. Adrien Brody’nin babasının anneannesi Museviydi, annesi ise Macaristan doğumlu bir Katolik oladuğu bilinmektedir.

Annesinin çektiği fotoğraflarda sık sık yer alarak kamera karşısında rahat olmaya alışan genç Adrien Brody, henüz çocuk yaşta aktör olmayı kafasına koydu. Küçük yaşına rağmen Adrien Brody, 12 yaşında arkadaşlarının doğum günü etkinliklerinde, The Amazing Adrien adıyla sihir gösterileri yapar dikkatleri üzerine toplardı. Bu yeteneği, onu izleyen annesinin dikkatini çekti ve genç Adrien Brody, böylece oyunculuk eğitimi almasına karar verildi. Adrien Brody’nin kariyer planlamsında önce American Academy of Dramatic Arts’da çocuklar için düzenlenen haftasonu programlarına katıldı daha sonra New York’ta, oyunculuk eğitimi aldı.

1998 yapımı Restaurant adlı filmdeki performansı ile Independent Spirit Ödülü’ne aday gösterildi. 1998 yapımı Terrence Malick filmi The Thin Red Line (İnce Kırmızı Hat), 1999 yapımı Spike Lee filmi Summer of Sam ve 2000 yapımı Bread & Roses (Ekmek ve Güller) filmleri ile oldukça tanınan bir yüz haline gelen Brody, uluslararası arenada dikkate alınan aktörler arasına girdi.

2004 yılına geldiğinde Adrien Brody, Esquire Dergisi tarafından Amerika’nın en iyi giyinen adamı seçildi. Yetenekli isim Adrien Brody, Sky Nellor ile birlikte yaşıyor ve Ceelo adında chihuahua cinsi bir köpeği olduğu bilinmektedir.