Zorro’nun İntikamı Konusu

1969 yılında izleyiciyle buluşan filmin yönetmenliğini Yılmaz Atadeniz yapmış olup oyuncu kadrosunda Nebahat Çehre, Reha Yurdakul, Atilla Ergün ve İhsan Gedik yer almıştır. Filmin hikayesine bakacak olursak Vali Don Alverez adamlarıyla birlikte halka baskı uygulayıp ellerindeki mal varlıklarına el koymuştur. Bunun üzerine Alberto babasının intikamını almaya karar verir.

Meksika’nın bir kasabasında Don Alberto adındaki bir vali adamlarıyla birlikte halkın elindeki topraklara el koyup onlarıda kendi topraklarında çalıştırmak üzere esir alır. Kasabada çiftliği olan Don Juares yapılan baskılar karşısında çaresiz kalmış ve askeri okulda eğitim gören oğlu Don Alberto’yu kasabaya çağırmıştır, ancak Don Alberto geldiğinde babasının öldürülmüş olduğunu öğrenir. Bu sırada baskı gören halk kendilerini kurtaracak tek kişinin Don Alberto olacağına inanır.

Don Alberto askeri okulda eğitim görmüş olmasına rağmen beklenildiğinin aksine şiddet yanlısı ve öfkeli biri değildir. Alçakgönüllü karakteri, uzlaşmacı kimliği halkın intikamını alacak cesareti kendisinde göstermemektedir. Bu sırada çiftliğin uşağı Alberto’yu cesaretlendirmek için onu bir mağaraya götürür. Mağarada Alberto’nun dedesinin Zorro kıyafetleri vardır. Alberto kıyafetlerin bulunduğu sandığı açar ancak yine kendinde o cesareti bulamaz. Bu sırada vali konağında bir davet verirler ve Alberto davetliler arasındadır. Alberto valinin kızı olan Maria’ya karşı ilgi duymaktadır. İkisi konuştukları sırada Alberto’nun uşağı gelir. Çiftliklerine valinin askerlerin baskın yaptığını ve bir akrabalarının yardıma ihtiyacı olduğunu söyler. Alberto bu olayı duyduğunda daha önceki fikrini değiştirerek mağaraya tekrar gider. Dedesinin Zorro kıyafetlerini giymeye karar verir. Çiftliğe gider ve askerlerin hepsini etkisiz hale getirir. Daha sonra Maria’yı bir saldırıdan kurtararak ikili arasında daha fazla yakınlaşma başlar. Maria, zorla nişanlanmış olduğu albayın halkın paralarına el koyduğunu ve onlara şiddet uyguladığını söyler.

Zorro bunun üzerine albayın baskı yaptığı köye giderek insanların paralarını kurtarmaya çalışır. Köydeki askerleri öldürüp kaçan Zorro albayın öfkeden deliye dönmesine neden olmuştur ve onu aramaya başlar. Zorro artık halkın kurtarıcısı olmuştur. Kendilerine baskı yapan vali ve askerler artık karşılarında Zorro’yu bulur ve eskiden olduğu gibi kasaba halkına kötü davranamazlar.

Ekip & Oyuncular

Directing

İlk yorum yapan siz olun “Zorro’nun İntikamı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.