Yumurcak Köprüaltı Çocuğu Konusu

1970 yapım yıllı Yumurcak Köprü Altı Çocuğu filmi yaramazlıklarından tüm mahalleyi bunaltan afacan Yumurcak ve ailesinin başına gelenleri konu alır. Yumurcak eski bir araba ile Kadıköy-Eminönü arasında dolmuş şoförlüğü yapmakta olan babası Nihat, annesi Sema, kız kardeşi Zeynep ve köpekleri Çomar  ile birlikte mütevazi bir yaşam sürmektedir.

Günlerden bir gün Nihat’ın dolmuşuna gazino şarkıcısı olan Aysel biner. Nihat, Aysel’i zorla arabadan indirmeye çalışan gazino ortaklarından Bekir ile dalaşarak Aysel’i korur ve ona yardımcı olur. Bu yardım karşısında Aysel  Nihat’a iş teklif eder ve ondan her gün kendisini gazinodan alıp, gazinoya bırakmasını ister. Nihat’ın olacaklardan habersiz Aysel’in iş teklifini kabul etmesi ile olaylar serüveni başlar. Gazinonun diğer ortağı olan Tayfur ile Aysel’in daha önce reddettiği Bekir Aysel yüzünden kanlı bıçaklıdır. Nihat’ın Aysel’i evine bırakıp onunla birlikte yukarı çıktığı bir gün

Tayfur kıskançlık uğruna Bekir’i öldürür ve cesedi Nihat’ın arabasının bagajına saklar. Tayfur polise ihbarda bulunarak suçu Nihat’ın üstüne atar. İhbar üzerine tutuklanan Nihat idam ile yargılanır. Nihat’ın Aysel ile ilişkisi olduğu da iddia edilen mahkeme çıkışında Yumurcak’ın annesi Sema trafik kazası geçirir ve iki gözünü birden kaybeder. Bütün bunların sonunda hem evin sorumluluğu, hem annesinin ameliyat masrafları hem de babasının masumiyetini kanıtlama işi babası cezaevinde, annesi hastanede olan Yumurcak’a kalır. Yumurcak ve ablası Zeynep için hayat artık eskisinden çok farklıdır.

Ekip & Oyuncular

İlk yorum yapan siz olun “Yumurcak Köprüaltı Çocuğu”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.