Yitik Kuşlar (Yitik Kuşlar)

201590 dk,

Yitik Kuşlar

Yitik Kuşlar (Yitik Kuşlar) Konusu

Yitik Kuşlar (Yitik Kuşlar) izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Anadolu masalları güzellemelerini andıran Yitik Kuşlar, konusu ve oyuncuları ile beğeni kazanmış Türk dram filmlerindendir.
Yitik Kuşlar Filmi Konusu
Filmde iki kardeşin kuşlara olan sevgisi ve ailelerini kaybettiklerinde birbirlerinin elini bırakmayarak zorlu bir mücadele içerisine girmeleri konu ediniliyor. Film 1915 yılı Anadolu’da bir Ermeni köyünde gerçekleşiyor. İki kardeş olan Maryam ve Bedo kuşlara ayrı sevgi beslemektedirler. Vakitlerinin çoğunluğunu kuşlara ayırır gün içinde sık sık onları ziyaret etmektedirler. Ancak karşılarına çıkan başka bir tür kuş iki kardeşi ailelerinden izinsiz evden çıkmalarına sebep olacaktır.
Baçik ismini verdikleri bu mavi kuş için bir gün annelerinden izin almadan uzak bir araziye giderler. Ancak geri döndüklerinde köylerinde kimsenin olmadığı gibi ailelerinin de evde olmadığını göreceklerdir. Asıl macera bu saatten sonra başlar. İki kardeş ailelerinin bulmak için zorlu bir maceranın içerisine gireceklerdir.
Filmin yönetmenliğini Ela Alyamaç ile Aren Perdeci üstlenmiştir. Başrolleri ise Heros Agopyan ile Dila Uluca canlandırmaktadır. Ahmet Uz, Anahit Variş, Arto Arsenyan ve Takuhi Bahar diğer oyunculardan bazılarıdır.

İlk yorum yapan siz olun “Yitik Kuşlar (Yitik Kuşlar)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Yitik Kuşlar