Yıllarım Konusu

Ali avaz’ın yönetmenliğini yaptığı film 1987 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Filmin oyuncu kadrosunda Cengiz Kurtoğlu, Sinem Özer, İhsan Baysal ve Kudret Karadağ yer almıştır. Filmin konusu evlatlık verilen Cengiz’in tesadüfen yıllar sonra ailesiyle karşılaşması üzerine kuruludur.

Cengiz dünyaya geldiğinde ailesi henüz çocuk sahibi olmak istemediği bir dönemdedir. Bu yüzden Cengiz’i evlatlık vermeyi düşünürler. Bebeğin ve annesinin haline acıyan bir aile Cengiz’i evlatlık almayı kabul eder. Cengiz’in yeni ailesi de orta seviyede bir ailedir. Cengiz’e bakıp büyütürler ancak onun eğitimini sağlayacak ekonomik güce sahip değillerdir. Aradan yıllar geçmiş Cengiz büyümüştür. Ailesi onun evlatlık olduğunu yıllarca gizlemeyi başarmıştır. Cengiz yetişkin biri olduğunda bir tamirhanede çırak olarak işe başlar.

Bir süre sonra müşterilerden biri olan Canan’a karşı ilgi duymaya başlar. Birlikte mutlu bir ilişkileri vardır. buna dayanarak evlenmeye karar verirler. Canan’ın ailesinin durumu da kötüdür bu yüzden kızlarının da benzer biriyle evlenmemeleri için hayaller kurmuşlardır. Canan evlenmek istediğini ailesine bildirir. Aile damat adaylarının tamirhanede çalışan biri olduğunu öğrenince öfkeden deliye döner. Bu evliliğe kesinlikle karşı çıkarlar. Cengiz’i kızlarından uzaklaştırmak için her türlü yolu denerler ancak iki sevgili birbirlerine olan aşkları sayesinde zorlukların üstesinden gelmeye çalışırlar. Bir süre sonra Cengiz gerçek ailesinin öldürmek istediği bir adam haline gelir ancak iki tarafında bundan haberi yoktur. Cengiz’in babası kenan kiralık katil tutarak Cengiz’i öldürmek üzeredir. Canan’ın babası kızının peşinde olan bu adamı öldürmek için çareyi Kenan’dan yardım istemekte bulmuştur.

Kenan bir plan hazırlar ve Cengiz’in Canan ile birlikte olacağı bir esnada kiraladığı katili oraya göndererek Cengiz’i öldürtecektir. Kiralık katil eve girmiştir ve Kenan arkalarından onları takip etmektedir. Bu sırada koşarak arabaya biri gelir ve Kenan’a yapmakta olduğu şeyi durdurmasını söyler. Kenan Cengiz’in öz babasıdır. Kenan bunu öğrenir öğrenmez katili durdurup oğlunun ölmesini engellemek için koşmaya başlar. Cengiz eli silahlı adamı etkisiz hale getirmeyi başarır ve silahını alır. bu sırada Kenan içeriye girer. Cengiz silahı Kenan’a doğru kaldırdığı an Kenan’ın babası olduğu gerçeğini öğrenir.

Ekip & Oyuncular

Acting

Ali Avaz

Yönetmen
İlk yorum yapan siz olun “Yıllarım”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.