Yedi Evlat İki Damat Konusu

Hüsnü yedi çocuğunu geçindirmek için elinden geleni yapmaya çalışan ailesine sadık birisidir. Karısı Necmiye ise evdeki çocukların koşuşturmalarına, yeni doğmuş olan bebeğine, ergen çocukların kargaşalarına çözüm için saçını süpürge eden biridir. Hüsnü’nün dünyadaki tek gayesi çocuklarının başını öne eğmemek ve onlara güzel bir yaşam bahşetmektir. Necmiye de böyledir ancak orta yaş krizi nedeniyle yaşlılığın yavaşça ona yaklaşıyor oluşundan dolayı derin bir hüzne sahiptir ancak bunu belli etmez.

En büyük kızları Perihan evdeki en aklı başında kişidir. Çoğu zaman annesine yardım eden Perihan okuldan mezun olur olmaz evde kalmış annesini yanız bırakmamıştır. Kardeşi Neslihan ise onun tam tersine ev işlerinden ölesiye nefret eden, kendi zevkine düşkün bir hayalperesttir. Neslihan’la sürekli takışan Cengiz otoritesini kurmaya çalışıyor ancak boş a uğraşıyordur. Diğer kardeşleri onlara göre daha sanatsaldır. Keman ile para kazanmaya çalışır. İki adet de biri kız biri erkek kardeşleri vardır.

Hüsnü’yü Necmiye evdeki ihtiyaçlar yüzünden sıkıştırıyordur ancak Hüsnü aybaşının gelmesini bekliyordur Ancak iş yerine gittiğinde maaşlarına zam yapılacağını ve ikramiye vereceklerini öğrendiğinde çok mutlu olur ve bütün aileye anlatır.

Perihan d a arkadaşının evleneceğini söyleyerek düğüne gitmek için izin ister. Babası Cengiz ile beraber gitmesi şartıyla kabul eder. Beraber arkadaşının düğününe gittiklerinde Perihan arkadaşlarıyla arayı kapatırken Cengiz Perihan hakkında konuşan iki erkekle laf dalaşına girer.  Hemen Perihan’ın yanına giderek onu kolundan tutarak götürmeye çalışır. Perihan ise bu olayda suçunun o olmadığını söyler. Orada ona bakan çocuklardan birisi hemen kendini tanıtır ve birbirleri ile konuşurlar. Bunun üzerine oğlan Perihan’ı çok beğenmiştir ve hemen onların evine ailesi ile beraber gidip onu ister. Perihan’da bunu onayladığında kızı verirler. Ancak Hüsnü’nün düşünecek çok önemli bir şeyi vardır; Düğünü nasıl yapacaktır?

Ekip & Oyuncular

Directing

İlk yorum yapan siz olun “Yedi Evlat İki Damat”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.