Wonder Woman 1984

Yeni bir mucizeler çağı başlıyor.

Wonder Woman 1984 Konusu

Wonder Woman 1984, 2020 yılında Warner Bros tarafından çekilen fantastik ve aksiyon türündeki filmlerden birisi. Patty Jenkins tarafından yönetilen ve Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, Kristen Wiig gibi önemli oyuncuları bünyesinde barındıran film, özellikle oyunculukları ile ön plana çıkmayı başardı.

İlk olarak 1975 ve 1979 yılları arasında televizyon dizisi olarak ekranlara taşınan Wonder Woman, pek çok farklı yapımın da ana konularından birisi oldu. 2020 yılında yeniden çekilerek beyazperdeye aktarılan film, bu nedenle yer yer nostaljik esintilere sahip. Özellikle dizi versiyonuna çok daha yakın olan ve konusuyla da dizinin geçtiği zaman aralığının bir sonraki dönemine işaret eden Wonder Woman 1984, 1980’li yıllarda geçiyor.

Wonder Woman adıyla bilinen Diana Prince, yeni filmde iki düşmanla baş etmeye çalışır. Bu sefer karşısında çok daha zengin ve daha güçlü kişileri bulan Wonder Woman, oldukça zorlanacaktır. Zengin iş adamı Maxwell Lord ve yaşadığı olayların ardından kötü bir kimliğe bürünmek zorunda kalan Cheetah, Wonder Woman 1984’te Diana Prince ile karşı karşıya gelir. İlk versiyonuna göre çok daha aksiyon dolu ve derin bir konuya sahip olan Wonder Woman 1984, pek çok farklı konu ve filme de özel göndermeler yapıyor.

Film, antropolog olarak çalışan Diana Prince ile başlıyor. Aynı yerde kendisiyle birlikte çalışan Cheetah’ın esrarengiz bir taş geçmesi ile birlikte ikili arasında sorunlar yaşanmaya başlıyor. Taş için yapılan araştırmalarda, taşın bir dilek taşı olduğu öğreniliyor. Gözünü para kazanma hırsı bürüyen Maxwell Lord ise keşfedilen özel taştan ve ne işe yaradığından haberdar oluyor ve taşı ele geçirerek tüm dünyaya hükmetmek istiyor. Tabii ki karşısında Wonder Woman yer alıyor. Dünyayı kötülerin elinden kurtarmak için amansız bir mücadeleye başlıyor.

Pek çok kahraman filminde kahramanlar genellikle dünyanın dışından bir yerden gelse de tıpkı Superman’de olduğu gibi Wonder Woman da  normal bir insan hayatıyla karşımıza çıkıyor ve antropolog olarak çalışıyor. Bu özellikleriyle Superman ile benzetilen Wonder Woman, suçluların karşısına çıkarak dünyanın daha iyi bir yer olması adına önemli bir mücadele veriyor.

Wonder Woman 1984 Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Gal Gadot

Diana Prince / Wonder Woman

Chris Pine

Steve Trevor

Kristen Wiig

Barbara Minerva / Cheetah

Pedro Pascal

Maxwell Lord

Lilly Aspell

Young Diana

Unknown

Hans Zimmer

Original Music Composer

Writing

Dan Bradley

Second Unit Director
Değerlendirme ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Users Reviews

  1. 1984 filmi izle 720p

    Buen articulo… Gracias, Un saludo

    Buen articulo… Gracias, Un saludo

Wonder Woman 1984