Un crimen argentino Konusu

Özet

Lucas Combina’nın yönetmen koltuğunda oturduğu Un crimen argentino filmi, 2022 yılında gösterime girmiştir. Filmin uzunluğu 1 saat 53 dakikadır. Filmin senaristleri ise Sebastián Pivotto, Jorge Bechara, Matías Bertilotti’dir. Arjantin yapımı ve İspanyolca dilindeki bu film, gerilim ve suç filmleri kategorisinde yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda Nicolás Francella, Matías Mayer, Luis Luque, Malena Sánchez, Darío Grandinetti, Rita Cortese, Alberto Ajaka, César Bordón, Luis Rubio, Miguel Franchi, Roberto Moyano gibi isimler yer almaktadır.

Konu

1980’lerde meydana gelen gerçek bir olaya dayanan suç ve siyasi soruşturma gerilimi: Arjantin askeri diktatörlüğü sırasında Rosario şehrinde bir iş adamının ilginç bir şekilde ortadan kaybolması. Dava, içlerinden birinin İspanya’ya göç etmesinden sadece birkaç hafta önce bir sulh mahkemesinin iki katibine verilir. Zamana karşı yarışan iki hukukçu, bir yandan davayı çözmeye çalışırken bir yandan da baskıcı iktidara bağlı bir polis gücünün müdahalesiyle karşılaşacaklardır.

Detaylar

Tür Suç, Gizem ve Gerilim
Orijinal Dil: İspanyolca
Yönetmen: Lucas Combina
Senaristler: Sebastián Pivotto, Jorge Bechara, Matías Bertilotti
Çalışma Süresi: 1 saat 53 dakika

Orijinal başlık: Bir Arjantin suçu
Yıl: 2022
Ülke: Arjantin
Fotoğrafçılık: Víctor González
Oyuncular: Nicolás Francella, Matías Mayer, Luis Luque, Malena Sánchez, Darío Grandinetti, Rita Cortese, Alberto Ajaka, César Bordón, Luis Rubio, Miguel Franchi, Roberto Moyano
Yapım şirketi: Particular Crowd, Mediabyte, Pampa Films
Tür: Gerilim | Suç. Gerçek olaylara dayanıyor. Arjantin diktatörlüğü. 1980s

Un crimen argentino Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Un crimen argentino”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Un crimen argentino