Üç Harfliler: Adak Konusu

Üç Harfliler: Adak izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

 

2019 yapımı korku filminin yönetmenliğini Alper Mestçi yapmıştır. 3 harfliler serisinin son filmidir.  Film intikam peşinde olan bir annenin ve oğlunun hikayesini konu edinir. Film gerçek bir olaydan uyarlanarak yazılmış, Salih Y.’in anlattığı hikayelere göre çekilmiştir.

    Salih ve Metin 12 yıldır yakın arkadaştır. Birgün avlanmak ve haftasonu tatillerini geçirmek için kız arkadaşlarıyla beraber ormanda bir dağ evine giderler ama ormanda bir kaza olur ve Salih omzundan bir tüfekle ağır bir şekilde yaralanır. Beynine saplanan bu saçmalarla yaşamak zorunda kalır. Konuşma yetisini kaybeder ve yatağa bağımlı hale gelir.  Yaşadıkları Salih’in psikolojisini tamamen bozar. İyileşmek için hem maddi hem de manevi desteğe muhtaç olur. Arkadaşının yaşadığı bu zor günlerde Metin, ona her türlü desteği sağlayacağını söyler fakat işler hiç söylediği gibi olmaz. Metin, Salih’e destek olmaktansa onu bir başına bırakır. Ne yakın arkadaşı Metin, ne eski sevgilisi Şermin ne de Arzu onu arayıp sormaz , ziyaretine gitmezler. Ayrıca Metin, kız arkadaşı Şermin ile de aralarına girer ve ayrılmalarına neden olur. Kendi nişanlısı Arzu’yu terkederek Şermin ile nişanlanır ve birlikte yaşamaya başlarlar.

 

Arzu bu yaşananlar karşısında ne yapacağını bilemez ve çaresizce Salih ve annesinin yanına giderek yardım ister. Salih’in annesi güven vermeyen gizemli bir kadındır. Bu yaşananların ve oğlunun başına gelenlerin intikamını almak için harekete geçer. Oğlunun vurulması kaza olmasına rağmen onun yaşadıklarından Metin’i ve Şermin’i sorumlu tutar. Oğlunun yaşadığı cehennemin aynısını onların da yaşamasını ister. Bir hocaya giderek tehlikeli bir büyüye başvurur. Hoca, çok dikkatli olması gerektiğini ve büyüyü yapmak için bir adak adaması gerektiğini söyler.

   Yönetmen bu filmde, bazı gösterimlerde filmden çıkarılan örümcek yürüyüşüne gönderme yapmıştır. Cin çarpması içeren sahnelerin efektleri, filmin bazı bölümlerinde yapılan ters köşeler korku filmi sevenleri tatmin etmek için oldukça etkilidir. Eski filmlerinin aksine bu filmde büyü sahneleri kandan uzak görsel olarak daha etkileyici efektlere sahip ve özgündür. Ayrıca her filminde önceki filmlerinden bir sahne gösteren yönetmen, Adak filminde de aynı yönteme başvurmuştur.

Üç Harfliler: Adak Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Üç Harfliler: Adak”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.