The Sparks Brothers Konusu

Edgar Wright imzası taşıyan 2021 yapımı The Sparks Brothers, yönetmenin Baby Driver filmi ile yakaladığı büyük başarının ardından aynı çizgide devam ettiği yeni filmi. Yaptığı açıklamaları ile büyük bir tutku ile bağlı olduğu sinema sektöründe başarılı çalışmalar yapmanın kendisini mutlu ettiğini söyleyen yönetmen, yeni filminde de yine farkını net bir şekilde ortaya çıkarmış durumda. Belgesel türündeki film, aynı isme sahip olan bir müzik grubunu konu ediniyor. Grubu oldukça sevdiği her bir detayı ile belli olan yönetmen, üstelik kendini bir fan olarak da tanımlıyor.

The Sparks Brothers Ne Anlatıyor?

The Sparks Brothers adlı film, The Sparks Brothers grubunun kuruluşundan günümüze kadarki sürecini ekranlara taşıyor. 1960 yılında Los Angeles’ta kurulan ve tüm dünyaya yayılmaya başlayan grubunun eşsiz hikayesi Edward Wright yaratıcılığı ile harmanlanıyor.

Pop ve rock türünde müzik yapan ancak müzik hayatlarının hiçbir döneminde hep tek bir kalıba girmeyi kabul etmeyen The Sparks Brothers’ın bu yönüne vurgu yapan film, Sparks adıyla yakalanan başarının arka planında nelerin yaşandığına dair oldukça ilginç bilgilere yer veriliyor. 2 kişilik gruba kamerası ile birlikte katılarak grubun adeta 3 kişi ile müzik hayatına devam etmesini sağlayan yönetmen, etkin bir şekilde yer aldığı grupta böylece grubun tüm hissiyatını ve müzik tutkusunu belgesel ile birlikte izleyenlere aktarmayı başarıyor.

60 yılı aşkın müzik hayatına sahip olan The Sparks Brothers’ın müzik notalarının, duyguların, ikili arasında yaşanan tartışmaların detaylı bir şekilde işlenmesi ile filmi izleyenler adeta tarihsel bir süreci an ve an takip ediyor.

Belgesel olmasına rağmen özel bir şekilde kurgulanması, belgeselin ilk andan itibaren keyifle izlenmesini sağlıyor. Özellikle grubu seven kişilerin mutlaka izlemesi gereken ve müzik belgeselleri alanında en iyilerden birisi olmaya şimdiden aday olan The Sparks Brothers, yönetmen için de tarihi filmlerden birisi olarak görülüyor.

The Sparks Brothers Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “The Sparks Brothers”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

The Sparks Brothers