The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes Konusu

Özet

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes, Amerikalı yazar Suzanne Collins’in distopik bir aksiyon-macera romanıdır. Açlık Oyunları üçlemesinin bir yan ürünü ve öncesidir. Scholastic tarafından 19 Mayıs 2020’de yayımlanmıştır. Romanın Amerikalı aktör Santino Fontana tarafından okunan sesli kitabı basılı baskıyla eş zamanlı olarak piyasaya sürüldü. Kitap, COVID-19 salgını nedeniyle sanal bir lansman aldı. Lionsgate’in bir film uyarlamasının 17 Kasım 2023’te gösterime girmesi planlanıyor.

Konu

Nisan 2020 itibarıyla, bir film uyarlamasının resmi olarak geliştirme aşamasında olduğu duyuruldu. Francis Lawrence yönetmen olarak geri dönecek ve senaryo Suzanne Collins’in uyarladığı bir hikayeden Michael Arndt tarafından yazılacak. Nina Jacobson, Brad Simpson ile birlikte yapımcı olarak geri dönecek. Proje Color Force tarafından geliştirilecek ve Lionsgate tarafından dağıtılacak. Ağustos 2021’de Drake, filmin 2023 sonu veya 2024 başı olarak öngörülen vizyon tarihi için 2022’nin ilk yarısında prodüksiyona başlamasının beklendiğini ve ön prodüksiyon aşamasında olduğunu belirtti. Nisan 2022’de filmin 17 Kasım 2023’te vizyona gireceği açıklandı.

Açlık Oyunları evreninde geçen kitap, orijinal üçlemede gördüğümüz duygusuz başkandan çok uzak olan genç Coriolanus Snow’u takip ediyor. Bir zamanlar Capitol’ün en zengin ailelerinden birinin üyesi olan Coriolanus, şimdi büyükannesi ve kuzeni Tigris ile birlikte paralarının yetmediği bir dairede yaşayan, doğru düzgün yiyecek ve giyecek bile alamayan bir yetim.

Panem’in zalim Başkanı olmadan yıllar önce, 18 yaşındaki Coriolanus Snow, savaş sonrası Capitol’de gözden düşmüş, bir zamanların itibarlı ailesi olan soyunun son umududur. Onuncu yıllık Açlık Oyunları hızla yaklaşırken, genç Snow, yoksul 12. Mıntıka’dan gelen kız haraç Lucy Gray Baird’e akıl hocalığı yapmakla görevlendirilince telaşlanır. Ancak, Lucy Gray hasat töreni sırasında meydan okurcasına şarkı söyleyerek Panem’in tüm dikkatini üzerine çekince, Snow olasılıkları kendi lehine çevirebileceğini düşünür. Şovmenlik içgüdülerini ve yeni keşfettikleri politik zekâlarını birleştiren Snow ve Lucy Gray’in hayatta kalmak için zamana karşı verdikleri yarış, sonunda kimin ötücü kuş, kimin yılan olduğunu ortaya çıkaracaktır.

İlk yorum yapan siz olun “The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.