Tapılacak Kadın Konusu

Tapılacak Kadın izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Temel Gürsu’nun yönetmenliğini yaptığı Tapılacak Kadın 1985 yılında vizyona girmiş ve oyuncu kadrosunda Hülya Avşar, Tuncay Akça, Ekrem Bora ve Hakkı Kıvanç yer almıştır. Filmin hikayesi ise bir pavyon şarkısı olan Sabiha’nın kendisini seven iki adam arasında kalmasından yola çıkılarak oluşturulmuştur.

Sabiha kimsesiz biridir ve hayatını sürdürebilmek adına pavyonda şarkıcılık yapmaktadır. Sabiha kendisine sarkıntılık yapan birini yaralaması sonucunda karakolluk olur. Pavyon çalışanı hemen Vedat’ı arayıp kendisine yardımcı olmasını ister. Vedat bir iş adamıdır ve uzun süredir Sabiha’dan hoşlanmaktadır. Sabiha karakoldan çıktığında kendisini bir iş teklifi beklemektedir. İstanbul’da bir pavyonun sahibi kendisine daha iyi şartlarda bir iş teklifinde bulunur. Vedat, Sabiha ile birlikte karakoldan ayrılarak Vedat’ın  evine giderler.

Vedat evli ve ünlü bir iş adamıdır ancak Sabiha’ya olan aşkı her şeyden vazgeçmeye bile göze almasına neden olur. Sabiha ertesi gün yeni işi görüşmek üzere otele gider ve kendisine sunulan teklifin oldukça yüksek fiyatta olduğunu fark edince hemen kabul eder. Eski patronu Ethem bu kararı pek onaylamasa da kızı gibi sevdiği Sabiha’nın kararına saygı duymaktan başka elinden bir şey gelmez. Bu sırada Vedat, iş dünyasında itibarını kaybetmeye başlar.

Kendisini bir pavyon şarkıcısıyla birlikte olduğunu öğrenen ortakları onunla çalışmaktan vazgeçer. Sabiha İstanbul’a gideceğini Vedat’a bildirir ve vedalaşmak ister. Vedat asla gitmesini istemez ancak Sabiha kararından vazgeçmez ve uçağa binmek üzere yola çıkar. Sabiha İstanbul’a gelip yeni iş yerinde şarkı söylemeye başlar. Pavyon Sabiha’yı görmeye gelenlerle dolup taşar ve yeni patronu bu durumdan oldukça memnundur. Bir gece pavyonda Sabiha için kavga çıkar ve suçsuz olan bir taksi şoförü darp edilerek dışarı atılır.

Sabiha hemen peşinden koşup ilgilenmek istese de taksi şoförü onunla konuşmak istemez. Taksi şoförünün adı Ahmet’tir ve oldukça yakışıklı ve genç biridir. Sabiha’yı sürekli eve ve işe götürmesi sonucu ikili arasında bir aşkın doğmasına neden olacaktır ancak Ahmet’in ailesi kendisine münasip bir aday bulmuştur bile. Ahmet evlenmek istemediğini söyleyerek Sabiha ile buluşmaya gider. Bu sırada Vedat, Sabiha’yı aklından çıkaramaz ve onu bulmaya karar vermiştir.

Sabiha ve Ahmet birlikte zaman geçirdikleri sırada Vedat çıkagelir her şeyi anlatmaya başlar. Ahmet bulunduğu yeri terk etmek üzeredir ve Sabiha arkasından koşsa da ona yetişemez. Vedat her şeyi bırakıp kendisiyle dönmesini ister ancak Sabiha bunu kabul etmez.

Tapılacak Kadın Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Tapılacak Kadın”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.