Sürtük Konusu

Sürtük izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Ertem eğilmez tarafından yönetilen Sürtük filmi 1970 yılında vizyona girmiştir. Aslen yine Ertem Eğilmez tarafından yönetilen film ilk önce 1965 yılında çıkmış. İki film de birbirinin aynısı olmasıyladikkat çekmektedir.

Ekrem adında çok zengin bir adam vardır. Bu adam oldukça güç sahibi mafya kılıklı bir adamdır. Bir gün bir gazinoya gelirler. Bu gazinoda korumaya tokat attıktan sonra zorla içeri girerler. Gazinonun sahibi mekânı Ekrem’e satmak istemiyordur. Ekrem onu zorlayarak mekânı sattırır. Daha sonrasında ise Ekrem kendi mekânına gider. Tersine kim düşerse onları işten attırmaktan çekinmeyen Ekrem’e birisi gelip hesap sorar. Ekrem de onun sevgilisine yan gözle baktığını söyleyerek döver.

Ekrem’in sevgilisi şan ve şöhretle beraber iyice kibirlenen ve herkese yukarıdan bakan bir kadındır ve Ekrem de bu durumdan ötürü sıkılmaya başlamıştır. Sevgilisi akşam yemeği sözünü hatırlatır ve onu zorlayarak dışarı çıkartır. Sevgilisinin beğenmediği bir gazinoya girerler ve yemek yerler.

O sırada arkada Naciye şarkı söyleyip insanları eğlendiriyordur. Gazinolarda şarkı söyleyerek geçimini sağlayan Naciye düşük gelirli bir çingenedir. Annesi ve babası vefat eden kız tek başına yaşamaktadır. Ekrem’in sevgilisi kızı aşağılayarak ona sürtük der. Ekrem ise sevgilisine Naciye’nin de onun kadar başarılı ve yetenekli bir sanatkar olabileceğini söyler. Sevgilisi ise aksini iddia eder. Bunun sonucunda ise iddiaya tutuşurlar.

Gazino çıkışı Ekrem Naciye’yi yakalar ve ona kartını vererek evine gelmesini söyler. Naciye bu sözleri yanlış anlayarak adama demediğini bırakmaz ancak bunun yanlış anlaşılma olduğunu fark eder. Onun evine gittiğinde ise hayatının sonrasında bu kadar değişeceğini asla düşünmez. Gazino için güzellik bakımına ve kıyafet alışverişlerine çıkartılır ve gazinoda piyano çalan piyanistten ders almaya başlar. Daha sonra ise hiç istemediği bir şekilde piyaniste aşık olacaktır.

Sürtük Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Sürtük”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.