Sen Bir Meleksin Konusu

Senaristliğini ve yönetmenliğini Nejat Sağlam’ın yaptığı dramatik film 1969 yılında vizyona girmiş, oyuncu kadrosunda Hülya Koçyiğit, Ediz Hun, Aliye Uzunatağan ve Ergun Köknar yer almıştır. Filmin hikayesi ailesi olmayan genç bir kızın hayatta kalma mücadelesini etrafında şekillenir.

Hülya küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiş ve liseyi yatılı okulda okumaya başlamıştır. Daha sonra üniversiteyi kazanmış ancak yine gidecek bir yeri olmadığı içim darülacezede kalmaya devam eder. Okul sezonu bitip yaz tatili geldiğinde tüm arkadaşları ailesinin yanına tatile giderken Hülya tek başına yatakhanede kalır ve bütün kitapları okumaya başlar.

Bu durumu avantaja çevirir ve başarısıyla okulda adından söz ettirmeye başlar. Bir yandan okulda bulunan enstrümanlarla ilgilenmeye başlar ve okul görevlisi tarafından sürekli müzik çalması için zorlanır. Hülya müzik yeteneğiyle de ön plana çıkmaya başlar. Bir okul dönemi daha bitip yaz tatili geldiği zaman okul müdürü tarafından kendisine bir iş teklifi sunulur.

Armatör Orhan bey dul ve altı çocuk babasıdır. Çocukların müzik eğitimi konusunda yardım etmesi konusunda yaşadıkları köşke gidip para kazanması teklif edilir. Orhan bey yüzü hiç gülmeyen bir adamdır ve Hülya daha ilk günden çekip gitmeyi bile düşünür ancak para kazanmak için kalmak mecburiyetindedir.

Orhan bey daha önce 17 tane öğretmen kovmuş olduğunu ve bu görevin kendisi için oldukça önemli olduğunu söyler. Hülya, Orhan bey hakkında neredeyse hiç olumlu bir eleştiri duymamıştır. Onun hiç gülmemesi ve sert tavırları olması çocukları tarafından general lakabı almasına sebep olmuştur.

Hülya zaman içerisinde çocuklarla çok iyi anlaşmaya başlar ve onların eğitimlerine ciddi derecede katlı sağlar ancak Orhan bir türlü Hülya’yı kabullenemez. Hülya işini kaybetmemek için kendisini Orhan Bey’e sevdirmek zorundadır. Daha sonra Hülya ve Orhan arasında olan iletişim boyut değiştirmeye başlar. Ancak Orhan Bey’in eski karısının odasına giren Hülya kendisini çok sinirlendirmeye başlar.

Hülya dik duruşuyla ona eski karısının etkisinden kurtulmayı söylese de bu tartışma işini bırakmasına neden olur. Hülya çalıştığı köşkten ayrılıp yatakhaneye geri döner ancak hem çocuklar hem de Orhan Hülya’yı özlemeye başlar. Bu sahneden sonra Orhan ve Hülya arasında amansız bir aşk başlar.

Ekip & Oyuncular

İlk yorum yapan siz olun “Sen Bir Meleksin”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.