Samanyolu Konusu

Samanyolu izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Samanyolu, 1967 yılında sinema severlerle buluşan uzun metraj bir Türk filmidir. Orhan Aksoy yönetmenliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda ise; Hülya Koçyiğit, Ediz Hun, Önder Somer, Nedret Güvenç, Uğur Kıvılcım, Mine Sun gibi sevilen isimler yer almıştır. Hülya Koçyiğit ve Ediz Hun birlikteliği son derece beğenilmiştir.

Nejat anne ve babasını daha çocuk yaşlarda iken kaybeder. Bu kaybın ardından çok sevdiği teyzesi ve onun ailesi ile birlikte yaşamaya başlar. Çocukken çok başarılı ve derslere ilgili olan Nejat, büyüdükçe bu ilgisini yitirmeye ve daha az çalışmaya başlar. Hayatta en büyük zevki şiirler ve romanlar yazmak olan Nejat, yaş aldıkça daha içine kapanık, daha sakin bir karaktere bürünmeye başlar. Aynı evde büyüdüğü Zülal ise, son derece sosyal ve şımarık diye tabir edilebilecek bir genç kadındır. Nejat çocukluğundan beri Zülal’e karşı hisler beslemektedir, Zülal ise bulduğu her fırsatta Nejat ile uğraşıp onunla kavga eder. Çocukken birbirini çok seven Zülal ve Nejat yaş aldıkça değişir ve araları açılmaya başlar.

Zülal arkadaşları ile gezip tozmaktan ve vaktini eğlenceli işlere ayırmaktan keyif alırken, Nejat ise bütün gün odasında okumalar yapıp yeni şeyler yazmaya çalışır. Şımarık bir genç kadın olan Zülal, Nejat’in sakin karakteri ile sürekli uğraşır ve ona zalimlik eder. Tüm bunlara rağmen Zülal’e delicesine aşık olan Nejat, bir türlü doğru zamanı bulup hislerinden bahsetmeyi başaramaz. Seneler bu şekilde geçip gider. Hala umudu olan Nejat bir gün öğrendiği haber ile sarsılır. Okulunu bitiren Zülal, Namık adında bir genç ile evlenmeye karar verir. Bir süredir birlikte olan çift, düğün hazırlıklarına başlar. Bu durum Namık’ı çok üzse de Zülal’in mutluluğunu dilemekten başka çaresi yok

Samanyolu Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Samanyolu”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.