Rebecca Konusu

Rebecca, talihsiz bir şekilde boğularak can verir ve onu çok seven kocası Maxim de Winter bunalıma girer. Artık birlikte yaşadıkları eve dahi gidememektedir. Uçurumun kıyısına gelip kendini boşluğa bırakmaya saniyeler kala iş vereni ile Monte Carlo’da bulunan genç nedime onu durdurur ve film beraberinde gelişen konuları ele alır.

Genç nedime ve iş vereni Van Hopper’le otelde birlikte oldukları sırada tekrar Maxim de Winter ile karşılaşırlar. Hopper’in Winter’e olan hayranlığı gözden kaçmaz ancak bu rastlantı sonrasında Winter ile genç nedime birbirinden hoşlanmaya başlar. Hopper bir mektup alır ve kızı evleniyordur hemen otelden ayrılıp New York’a gitmeleri gerekmektedir ancak nedime Winter’e kalmak istediğini söyler.

Winter, yanında kalmasını ve kendisiyle evlenmek istediğini söyler. Hopper ise Winter’in aklını kaçırdığı için çalışanıyla evlenmek istediğini düşünür. Evlenip tekrar eski evlerine Manderley’e geri dönerler. Bayan Danvers evin kahyasıdır ve evde kendilerini karşılayan onlarca personel kendilerine bir karşılama düzenler. Büyük ev Rebecca’nın anılarıyla doludur ve Bayan Danvers evin yeni hanımından pek hoşlanmamış ona sık sık Rebecca’yı hatırlatmaktadır. Büyüleyici güzelliği olan Rebecca’nın fotoğraflarını bulan nedime ona benzemeye çalışarak Maxim’e ölen karısını unutturmaya çalışır. Ancak Danvers sürekli asla onun gibi olamayacağını evi terk etmesi ikisi içinde daha iyi olacağını söyler.

Hatta evin denize bakan penceresinden intihar etmesi bile önerilir. Bir gece dalgıçlar denizde bir tuhaflıkla karşılaşır ve Rebecca’nın cesedi bulunur. Maxim en başından beri yalan söylemiştir ve Rebecca’nın ölümüne aslında kendisi sebep olmuştur. Herkesin hayranlıkla bakıp evlenmek istediği Rebecca, Maxim ile evlenmişti. Ancak Rebecca’nın Maxim’e anlattıkları ondan nefret etmesine sebep olmuş ve bu sırrı saklayarak onun ölmesini istemişti. Bunları eşine anlattığında suçluluk duygusu içerisindeydi. Yeni eşinin de artık kendisinden nefret edeceğini düşünmüştü ama aksine bunun için asla onu suçlamamıştı. Maxim bu sırrı sadece ona anlatmıştı.

Çok geçmeden polisler Maxim’i arayıp görüşmek istediğini söyler. Soruşturmanın ardından kimse onu suçlamaz ancak tekrar bir mahkeme düzenlenmesine karar verilir. Filmin sonunda aslında Rebecca’nın kanser olduğunu ve ölümü hızlı olması için Maxim’in onu öldürmesi istediği anlaşılır. Dosya kapanır fakat Bayan Danvers yeni çifti mutlu görmeye dayanamaz ve Maderley’i ateşe verir.

Rebecca Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Armie Hammer

Maxim de Winter

Lily James

Mrs. de Winter

Ann Dowd

Mrs. Van Hopper

Sam Riley

Jack Favell

Tom Goodman-Hill

Frank Crawley

Mark Lewis Jones

Inspector Welch

Marie Collins

Guest With Dog

Jean Dell

Restaurant Maitre D'

Sophie Payan

Restaurant Guest

Pippa Winslow

Mrs. Jean Cabot

Production

Tim Bevan

Producer

Nira Park

Producer

Caroline Levy

Co-Producer

Sound

Clint Mansell

Original Music Composer

Gillian Dodders

Supervising Dialogue Editor

Art

Sarah Greenwood

Production Design

Nick Gottschalk

Supervising Art Director

Katie Spencer

Set Decoration

Crew

Neil Finnighan

Stunt Coordinator

Costume & Make-Up

Julian Day

Costume Design
İlk yorum yapan siz olun “Rebecca”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.