Prizefighter: The Life of Jem Belcher (Prizefighter: The Life of Jem Belcher)

2022107 dk,

Prizefighter: The Life of Jem Belcher (Prizefighter: The Life of Jem Belcher) Konusu

Prizefighter: The Life of Jem Belcher (Prizefighter: The Life of Jem Belcher) izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Biyografik detaylar üzerine kurulan Prizefighter: The Life of Jem Belcher (Prizefighter: The Life of Jem Belcher) adlı yapım 2022 biyografik filmler arasında yer alıyor. Filmin yönetmenliği Daniel Graham tarafından yapılmış olup, başrollerinde ise Marton Csokas, Matt Hookings, Ray Winstone ve Russell Crowe görev almıştır.

Biyografi türü ile beyaz perdede yerini alan yapım İngiliz boksör Jem Belcher’in hayatı üzerine kurulu sürükleyici bir yapımdır. Jem Belcher İngiltere’nin kayıtlara geçmiş en genç ve kazandığı ödüllerle ve galibiyetlerle adını tarihe altın harflerle yazdırmayı başarmış bir boksördür. Jem Belcher ismi aslında James Belcher’in sahne adı olarak kullanılmış ve daha sonrasında bir ömür boyu kendisine yapışmış bir isimdir. Filmde Jem Belcher’in gerçekten yaşanmış öyküsü izliyoruz. James Belcher 1781 yılında dünyaya gelmiştir. Küçük James bir kilisenin bahçesinde gözlerini dünyaya açmıştır. James’in ailesi de dövüş sporları ile ilgilenen bir aileydi. James’in ailesinde bir dövüşçü efsanesi bile vardı hatta. James’in büyükbabası Jack Slack kendi zamanının en iyi ve en ünlü dövüşçülerinden bir tanesiydi. Büyükbaba Jack’in çok önemli galibiyetleri olmuş hayatı boyunca ama bunlardan en önemlisi o zamanların efsanesi haline gelmiş olan Jack Broughton’u yenmiş olmasıdır. Yani kısaca ailenin geçmişinde dövüşçülük vardır ve dolayısıyla da James’in genlerinde dövüşçülük ister istemez yerini almıştır. James’te büyüdükçe bunun farkına varır tabii. Bunu başarabileceğine de inandığı için kendisine kariyer ve meslek olarak dövüşçülüğü seçer. İyi ki de bu şekilde bir karar vermiştir Belcher. Çünkü bu alanda olan yeteneği onu kısa bir süre efsane haline getirmiştir. James bu alana yöneldiği andan itibaren iyi bir dövüşçü olarak anılmıştır. Kariyerinin başlangıcında bir kez olsun bile çaylak olarak anılmamıştır. Çünkü bir çaylaktan daha fazlasıdır Jem Belcher ve bunu bütün dövüş dünyasına göstermeyi başarmıştır.  Yönetmen koltuğunda Daniel Graham’ın oturduğu filmde senaryoda Matt Hookings yer almaktadır.

Prizefighter: The Life of Jem Belcher (Prizefighter: The Life of Jem Belcher) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Prizefighter: The Life of Jem Belcher (Prizefighter: The Life of Jem Belcher)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Prizefighter: The Life of Jem Belcher