Ömrümün tek gecesi Konusu

Ömrümün tek gecesi izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1984 yapımı dram filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Osman Seden yapmıştır. Filmin başrollerinde ise Hülya Avşar, Kenan Kalav, Suna Yıldızoğlu, Ünsal Emre ve Salih Kırmızı rol almıştır.

Cemile butik işleten genç güzel bir kadındır. Uzun süredir Ekrem ile bir ilişkisi vardır hatta bu adam uğruna eşini terk eder. Yalnız son zamanlarda Ekrem kadından oldukça uzaklaşmıştır. Onunla daha seyrek görüşmeye, aramamaya başlar. Birgün ondan ayrılmak istediğini dile getirdiğinde Cemile, uğruna bütün hayatını verdiği adamın ona karşı bir sorumluluğunu olduğunu söyleyerek bu durumu kabullenmez. Ekrem’i başka bir kadına vermeye hiç niyeti yoktur ve bu konuda çok kararlıdır. Bu ilişkinin bu şekilde devam edemeyeceğini söyleyerek adama evlenmek için sürekli baskı yapar. Ekrem ise bu evliliğin olmayacağını en başından dile getirmiştir. Kocasıyla ayrılmasına da engel olmaya çalışmıştır.

Kadının bu ısrarcı tavırları karşısında ne yapacağını bilemez. Patronu biraz sakinleşmesi için bir süreliğine tatile gitmesini ve kafa dağıtmasını önerir. Eve dönerken yolda genç bir kıza çarpar Kız yasadışı işler yapılan bir eve polis baskını yapıldığı sırada kaçmıştır ve etrafına bakmadan koşarken birden arabanın önüne çıkar. Ekrem ufak bir şekilde yaralanan kıza yardım etmek için onu hastaneye götürmeyi teklif etse de kız bunu reddeder. En azından dinlenmek için adamın evine gitmeyi teklif eder.

Evde kızın yaralarına pansuman yaparken muhabbet etmeye başlarlar. Onun şımarık bir kız çocuğu olduğunu düşünürken kendine güvenli tavırlarından etkilenmeye başlar. Gecenin ilerleyen vakitlerinde birlikte olurlar. Bu sırada evine gelen Cemile olanları görür ve tabancasını alarak genç kadını öldürür. Genç kadın ünlü bir avukatın  sözlüsüdür. Genç kızın uyuşturucu suçundan sabıkalı olduğu ortaya çıkar. Sözlüsü ailesinin ölümünden sonra çok uçarı davranmaya çalışan kızı bu hayattan kurtarmayı denese de başarılı olamamıştır.

Ekrem’in suçsuz olduğu ortaya çıksa da kızın ölümünden kendisini sorumlu tutar ve vicdanı hiç rahat değildir. Bu yüzden şehirden uzaklaşmaya karar verir. 2 senelik bir iş için patronu onu başka bir şehre gönderir. Burada tanışacağı güzel kadın bütün hayatının gidişatını değiştirecektir.

Ömrümün tek gecesi Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Ömrümün tek gecesi”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.