Öğrenci İşleri Konusu

Öğrenci İşleri izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

2015 yılında ilk defa seyirci karşısına çıkan Öğrenci İşleri filmi, Türkiye’ye aittir. Komedi filmler kategorisinde yer alan Öğrenci İşleri filminin yönetmen koltuğunda Talip Karamahmutoğlu oturmaktadır. Öğrenci İşleri filminin oyuncu kadrosu ise şu isimlerden oluşmaktadır; Murat Akkoyunlu, Fırat Tanış, Yeliz Şar, Bora Akkaş, Deniz Celiloğlu, Begüm Öner, Tolga Canbeyli, Öner Ateş, Yunus Emre Kılınç, Ufuk Karali, Tuncay Akça, Ahmet Arıman, Bülent Çolak.

Öğrenci İşleri filminin konusu

Baba yadigarı olan dersanesini zor bir şekilde işleten Kısmet, müteahhit kardeşi olan İsmet’in tüm ısrarlarına rağmen dershaneyi ona satmak istemez. İsmet ise kardei Kısmet’e sürekli baskı yaparak orayı ondan satın almak istemektedir. Fakat gel görelim ki Kısmet daha fazla dayanamaz ve dershane iflas eder. Bunun üzerine ise İsmet ile Kısmet bir iddiaya girerler. Eğer iddiayı İsmet kazanırsa arsayı satın alacak. Şayet iddiayı Kısmet kazanırsa hem dershanenin borçları ödenecek hem de fakir öğrencisinin kardeşinin ameliyat masrafları da karşılanacaktır.

Peki iddia nedir?

Girilen iddia ise kimin sınıfı daha çok sınavı kazanacaktır. Hile oluşturulan “Titanlar” sınıfını üniversiteden para karşılığı oluşturulan inşaatçı İsmet mi, yoksa “L” sınıfı 3 yıldır sınavı kazanamayanlardan oluşan eğitimci Kısmet’in mi? Öte yandan dershanenin rehber öğretmeni, firari Bobinci Nuri tarafından kaçırılmıştır. Bu sayede artık sınav motivasyon teknikleri derslerine Bobinci Nuri tarafından verilmeye başlanmıştır. Bakalım Kısmet başındaki bu büyük beladan nasıl kurtulacaktır?

Öğrenci İşleri Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Öğrenci İşleri”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.