Ne Hakem Konusu

Ne Hakem izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Oksal Pekmezoğlu’nun yaptığı Ne Hakem 1974 yılında vizyona girmiş bir komedi filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda Sadri Alışık, Ayşe Gürel, Müşerref Çapın ve Çolpan İlhan yer almıştır. Film futbol hakemi olan Osman’ın ailesini kurtarmak için girdiği zor durumdan meydana gelir. Osman uzun süredir futbol hakemliği yapmaktadır ancak ailesi en başından beri bu mesleği onaylamamıştır. Osman kızı Gül ve oğlu Murat ile birlikte yaşamaktadır. Babalarının bu mesleği kendilerini oldukça zor duruma girmesine neden olur. Murat uzun süredir sevgilisi olan Gül ile evlenmeyi hayal eder.

Öte yandan kızı Ferda ise ligdeki takımlardan birinde futbolcu olarak karşımıza çıkmaktadır. Gül’ün babası Kayseri Spor’un başkanıdır ve kızının Murat’la evlenmesi için istediği tek şart hakem olan Osman’ın çıktığı karşılaşmalarda kendi kulübü için olumlu kararlar vermesidir. Osman kariyeri boyunca hiç bir zaman rüşvet kabul etmemiş ve mesleğine aşık biridir. İlk başta böyle bir teklifi kabul etmeyi keskin bir şekilde reddeder. Öte yandan Kızı Ferda’nın evlenmek istediği Salih’in kızıyla evlenmesi için babasının kendisine kırmızı kart göstermemesini ister.

Osman’ın çocuklarını evlendirebilmek için sportif kuralların dışına çıkması gerekmektedir ancak bu onun karakterine uygun kararlar değildir. Bu arada Salih, sevgilisinden babasının mesleğini bırakmasını ister. Onun verdiği kararlar Salih’in saha içinde yaralanmasına neden olmaktadır. Osman’ın çapkın kişiliği çocuklarının da başını derde sokmaya başlar. Osman’ın birlikte yaşadığı Zarife ve Rozita adında iki kız arkadaşı vardır. İkisine de sürekli yalan söyleyerek birbirlerinden haberleri olmamalarını sağlamaya çalışır.

Osman geceyi çapkınlıkla geçirdiği için ertesi gün maç sırasında sahaya uzanıp uyumasına neden olur. Onun bu hareketi diğer oyuncular ve hakemler tarafından tepkiyle karşılaşır. Gül’ün babası kızını zengin bir iş adamıyla evlendirmeye karar verir çünkü Osman ondan istenileni yapmamıştır. Murat bu konuda zor duruma girer ve babasıyla konuşup kulübü için ayrıcalık göstermesini ister. Salih’in Osman’dan maç sırasında verdiği kararlar sonucunda da şikayetleri devam etmekte ve Ferda ile evlenmelerini sürekli olarak ertelemektedir. Osman çapkınlık hayatı, çocuklarının evlenmesi ve hakemlik kariyeri arasında sürekli sorunlar yaşamaya devam eder.

Ne Hakem Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Ne Hakem”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.