Louis Wain’in Renkli Dünyası (The Electrical Life of Louis Wain)

2021111 dk,

Louis Wain’in Renkli Dünyası (The Electrical Life of Louis Wain) Konusu

2021 yılında vizyona giren Louis Wain’in Renkli Dünyası, kısa süre içerisinde dikkat çekmeyi başardı. Louis Wain’in Renkli Dünyası, izleyenleri geçmişe götürüyor ve 1860 ile 1939 yılları arasında yaşanan olayları anlatıyor.

Louis Wain,1860 yılında doğan ve 1939 yılında vefat eden ünlü bir İngiliz ressamdır. Ressam, resimlerinde özellikle büyük gözlü kedilere yer verir. Bu sanatsal bakışı, onun kedilerle tanınmasını ve kısa sürede fark edilmesini sağlar. Biyografi türündeki filmde, Louis Wain’in okul hayatından itibaren yaşadıkları anlatılırken hayatının her alanına damga vuran olaylar, farklı bir bakış açısı ile sunuluyor. Louis Wain, 10 yaşına kadar okula gitmemiştir. Baskıcı bir ailede yetişen Louis Wain için okul bu nedenle her zaman zorlandığı bir alan olmuştur. Ancak bir gün, West London School of Art’a kabul edilen Wain için artık her şey değişir. Bu sanat okulu, Wain’in hayatında bambaşka pencereler açar ve yeni bir hayat şansı tanır.

Okulda aldığı eğitimler ile birlikte sanata tutku ile bağlanan Wain, 23 yaşında hayatını Emily ile birleştirir. Emily 33 yaşındadır ve aralarındaki yaş farkına rağmen ikili birbirini çok sever. Ancak 36 yaşında meme kanserine yakalanan Emily hayata veda eder. Eşini kaybeden Wain için hayat çok daha zorlu bir hale döner. Eşini unutmaya çalışsa da unutamayan ve normal hayatına dönemeyen Wain, kendini tamamen sanata adar ve kedileri takıntı haline getirir. Her resminde kedilere yer vermeye başlayan Wain, çizimleriyle birlikte sanat dünyasında çok farklı bir dönem başlatır. Ressamın hayatı boyunca ailesiyle yaşadığı sorunların ardından sanat ile bulduğu mutluluk, sevgi dolu bir aşkla pekişmiştir. Ancak ansız gelen ölüm ile birlikte Wain’in mutluluğu çok sürmeyecektir. Film bu kötü olaydan sonra yaşananlara vurgu yapıyor.

Louis Wain’in Renkli Dünyası (The Electrical Life of Louis Wain) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Louis Wain’in Renkli Dünyası (The Electrical Life of Louis Wain)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Louis Wain'in Renkli Dünyası