Licorice Pizza Konusu

Yönetmenliğini ve senaristliğini Paul Thomas Anderson’un yaptığı, Alana Haim, Cooper Hoffman, Bradley Cooper gibi isimlerin bulunduğu oyuncu kadrosuna sahip olan Licorice Pizza filmi, 7 Ocak 2022’de vizyona girmiştir.

Romatik dram ve komedi kategorisinde yer alan film, adını 1969 yılında Güney Kaliforniya’da bulunan, James Greenwood’ın kuruculuğunu üstlendiği bir plak mağazaları zincirinden alıyor.

Filmin yönetmen ve senaristi Paul Thomas Anderson, son 25 seneye damga vuran önemli sinemacılardan biridir. Birbirinden çarpıcı eserleri bulunan Anderson, Licorice Pizza ile başarılarına bir yenisini daha eklemiştir.

Licorice Pizza Filminin Konusu

1970’lı senelerde San Fernando Valley’de yaşayan bir öğrencinin hayatına odaklanmaktadır. Başarılı bir oyuncu olan lise öğrencisi Gary Valentine’nin yaşamı, okula gelen foroğraf asistanı Alana Kane’yi görmesiyle bambaşka bir duruma gelir.

Alana’dan on yaş büyük Gary, onu akşam yemeğine davet etmiştir. Hayatında yolunu henüz bulamayan Alana, Gary’nin muhteşem özgüveninden çok etkilenir.

Zaman geçtikçe birbirlerinden ayrı kalamayacak duruma gelen Alana ve Gary, birlikte gelecekleri için mücadeleye başlarlar.

Romantik, dram ve komedi dalında bir seyir zevki arayan izleyicilerimize bu filmi izlemelerini öneririz.

İyi seyirler dileriz.

Licorice Pizza Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Licorice Pizza”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Licorice Pizza