Köşe Kapmaca (Köşe Kapmaca) Konusu

Köşe Kapmaca , yönetmenliğini Zeki Alasya’ nın yaptığı komedi dalındaki Türk filmidir.

1980 yılının Şubat ayında vizyona giren film oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Beyaz perdenin usta ikilisinin yer aldığı film akıcı senaryosu ile izleyicileri kendisine bağlamakta. Zeki Alasya , Metin Akpınar, Perihan Savaş gibi oyuncuların yer aldığı film zengin olma hayalleri kuran 5 kafadarın maceralarını anlatmaktadır.
Aynı semtte yaşayan bu 5 kafadar Galata Kulesi’ne değerli mücevherlerin geldiği serginin açılacağını öğrenirler. Sergide yer alan mücevherleri çalarak artık fakir hayatlarından kurtulmak için plan yapmışlardır. Grupta yer alan Kamil bir plan yapar. 5 kafadar gece bu plana uyarak mücevherleri çalmayı başarırlar. Ancak mücevherleri çalma hayali yapan sadece kendileri değildir. Ünlü mafya babası Çıyan Muammer bu mücevherlerin peşindedir.
Çıyan Muammer, adamları ile birlikte mücevherleri Kamil ve arkadaşlarından çalar. Ancak Kamil’ in elinden alınan mücevherleri geri vermeye hiç niyeti yoktur.
Yapımcılığını Enver Özer’ in üstlendiği filmin senaristliğini Ahmet Üstel yapmıştır. Filmde Adile Naşit, Süleyman Turan, Şemsi İnkaya gibi yardımcı oyuncular yer almıştır.

Köşe Kapmaca (Köşe Kapmaca) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Köşe Kapmaca (Köşe Kapmaca)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Köşe Kapmaca