Komser Şekspir Konusu

Hayatı boyunca ilkeli ve  despot duruşu ile bilinen Cemil,  kızının hastalığı ile birçok yeni kavramı hayatına dahil etmek durumunda kalır. Uzun yıllar komiserlik yapan ve mesleği gereği herkese korku salan Cemil’in hayatı, kızına lösemi teşhisi konması ile bambaşka bir yöne evrilir. Hayatlarının en büyük sınavını veren baba-kız için asla unutulmayacak günler yaşanacaktır.

Cemil’in kızı büyük bir tiyatro aşığıdır ve hayallerini gerçekleştiremeden ölecek olduğu fikri genç kadını son derece üzmektedir. Bu durumun idrakına erişen Cemil, kızının hayalleri için her yola başvurmayı göze alır. Çalıştığı karakolun  bir tiyatro sahnesine dönüşmesi fikri çok uzak gelse bile, bunu kızı için yapacaktır. Karakolda tutulan hayat kadını, tinerci, kapkaççı ve daha başka suçluları bir araya toplayarak bir tiyatro oyunu kurmaya karar verir.  

Hayatı boyunca çeşitli suçlara karışıp illegal işler yürüten bu insanlar için de oldukça farklı bir durumdur bu. Yaşamlarını bataklıkta geçirip  aynı şekilde öleceklerini düşünürken bambaşka bir dünyanın penceresi aralanır. Bu aydınlanma ve güzel hislerle yola çıkan suçlular, Cemil’in kızı için ellerinden geleni yaparlar.

Oyun hazırlığı sürecinde çıkan sorunlar Cemil’in sabrını zorlar, her ne olursa olsun kızının hayallerini gerçekleştirecektir. Bu yolda savcıya silah çeken baba, oyun karakterlerinden olan Kraliçe’nin ölmesi üzerine bu rolü üstlenir. Hem Komiser Cemil’in, hem kızının, hem de suçluların hayatı bambaşka değişimlere sürükleyecek olan bir serüven olur tiyatro oyunu.

Komser Şekspir Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Komser Şekspir”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.