Kayıp Kız Konusu

David Fincher’in yönetmenliğini yaptığı film 2014 yılında vizyona girmiş başrollerinde Ben Affleck, Rosamund Pike ve Neil Patrick Harris yer almıştır. Amerika’da geçen hikayede eşinin kaybolmasından sorumlu tutulan adam suçsuzluğunu ispat etmeye çalışsada tüm dikkatler onun üzerinde olmaya devam etmiştir. Tür olarak gerilim kategorisinde yer alan film, globalleşen sahtekarlık ve ekonomik çıkarlar gibi alışkanlıkların evlilik üzerindeki etkilerinden bahsetmeye çalışır.

Mutlu bir evlilikleri olan Nick ve Amy çifti, evliliklerinin 5.yıl dönümü için kutlama hazırlıklarındadır. Missouri eyaletinde havanın oldukça sıcak bir gününde Amy aniden ortadan kaybolur. Ailesi ve polis buna bir anlam veremez. Şüphe okları direkt olarak Nick’i göstermektedir. Onu Amy’i öldürmekle bile suçlamaya başlarlar. Nick’in eşini arama çabaları yetersiz kaldığı için çevreden ve polislerden yardım istenir. Polisin başlattığı soruşturmada Amy’nin bu aniden ve nedensiz kaybolması doğrudan Nick’i suçlamalarına neden olur. Hiç bir kanıt olmadığı için Nick’i tutuklama yetkileri yoktur. Bu sırada ünlü bir yazar olan Amy’nin kayboluşu bir süre sonra kasabadan çıkıp bütün dünyada yankı uyandıran haber olmaya başlamıştır. Televizyon ve sosyal medya platformlarında bulunması için sürekli çağrı yapılmaya devam etmiştir.

Nick ispatlanmamasına rağmen çevresindekiler tarafından suçlu olarak görüldüğünü hissetmeye devam eder. Bu sırada Amy’nin ailesi kayıp kızın bulunması için yardım kampanyası başlatır ve Nick’iyi de davet ederler. Aslında bu kampanya suçu Nick’inin kabul etmesini sağlayacak tuzaklar barındırmaktadır. Nick bu plandan habersiz kampanyaya katılma kararı alır. Nick ve Amy evliliklerinin öncesinde bir partide tanışmış ve birbirlerinin ruh ikizi olduklarına inanmışlardır. O günden sonra daha fazla vakit geçirmiş ve ilişkileri her geçen gün daha iyiye doğru gitmiştir. Evlenmeye karar verdiklerinde ilk günlerdeki gibi gitmeyen ilişkilerinde bir süre sonra karakterlerin içinde sakladıkları gerçekler ortaya çıkmaya başlar. Uzun süre saklamış olmalarına rağmen Amy’nin kayboluşu Nick’nin tahmin yürütemediği bir durumdur ancak son zamanlarda kötü giden evlilikleri yüzünden kendini aklaması pek kolay olmayacaktır.

Amy’nin hayatta olup olmadığı bilinmezken Nick’i onun gidebileceği her yeri kontrol eder ancak kayıp kızı bulamaz. Kendinden emindir çünkü bu işte Nick’inin parmağı yoktur ancak çevresindekilerin radarı altından kurtulmayı bir türlü başaramaz.

Kayıp Kız Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Rosamund Pike

Amy Elliott Dunne

Ben Affleck

Nick Dunne

Kim Dickens

Detective Rhonda Boney

Tyler Perry

Tanner Bolt

Carrie Coon

Margo Dunne

Patrick Fugit

Detective Jim Gilpin

David Clennon

Rand Elliott

Lisa Banes

Marybeth Elliott

Missi Pyle

Ellen Abbott

Emily Ratajkowski

Andie Fitzgerald

Casey Wilson

Noelle Hawthorne

Scoot McNairy

Tommy O'Hara

Production

Leslie Dixon

Executive Producer

Sound

Trent Reznor

Original Music Composer

Ren Klyce

Supervising Sound Editor

Daniel Laurie

Dialogue Editor

Directing

Camera

Jeff Cronenweth

Director of Photography

Art

Douglas A. Mowat

Set Decoration

Sue Chan

Supervising Art Director

Donald Graham Burt

Production Design

Costume & Make-Up

Sheryl Blum

Hairstylist
İlk yorum yapan siz olun “Kayıp Kız”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.