Kaptan Konusu

Kaptan izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1984 yapımı romantik aşk filminin yönetmenliğini Zeki Alasya yapmıştır. Başrollerinde ise Hülya Avşar ve Orhan Gencebay rol almaktadır. Biraz çapkın olan deli dolu kaptan Orhan’ın gemisine geç ödenen bir senet yüzünden haciz gelir. Borçlandığı kişi kasabanın en zengin insanlarından biri olan İbrahim Özer’dir. Memurlar gemiye haciz gelmemesi için 48 saat içinde bu adamı bulup senedin son taksidini ödemesi gerektiğini söylerler.Kaptan gemisini kurtarmak için kamyonetiyle yola çıkmaya karar verir.

Bu adamın yaşadığı evi bilmemektedir. Kız arkadaşı evi bulabileceğini söyleyince beraber yola çıkarlar fakat evi bir türlü bulamazlar. Tesadüfen Özer şirketin arabalarından birini gören Orhan heyecandan kız arkadaşını orda bırakarak arabanın peşine takılır. Sonunda borç sahibinin evine ulaşır. Bu sırada kendini evde verilen bir davetin içinde bulur. Herkese patronla görüşmek istediğini söylese de onu bir türlü bulamaz. Evde dolaşırken patronun kızıyla karşılaşır. Heyecandan evdeki bir vazoyu kıran Orhan’a şımarık kız çok sinirlenir ve kızar. Herkese gemisini kurtarmaya çalıştığını anlatır ama kimse onu ciddiye almaz, tersler ve evden kovarlar.

Bahçenin bir köşesine saklanan Orhan çareyi İbrahim’in kızını kaçırmakta bulur ve beraber yola çıkarlar. Ayılan genç kadın kaçırıldığını anlar ve ondan kurtulmaya çalışır. Her fırsatta kaçmaya çalışsa da başarısız olur. Kızdan kendisini babasının yanına götürmesini istese de sinirli kız ona yardımcı olmayı reddeder. Bir anlık boşlukta kamyonetin anahtarlarını alıp kaçan kız adamı tehdit etmeye başlar. Arabanın anahtarlarını göle atarak kamyonetini kurtarmasına engel olmaya çalışır. Anahtarlar olmadığı için bu ormanlık alanda bir süre mahsur kalırlar. Bunun üzerine çok sinirlenen Orhan kızı da göle atar ve kavga etmeye başlarlar. Tamamen ıslanan genç kız üşümeye başlayınca kendi kıyafetlerini ona verir. Anahtarı bulurlar ve genç kız eve gitmek için Orhan’a yeniden yalvarmaya başlar. Babasının orman içerisinde kamp kurduğu yere doğru yeniden yola çıkarlar.

Yolculuk sırasında aralarında bir takım olaylar yaşanır. Yolun bir kısmında arabayı dereden geçirmek zorunda kalırlar. Çamura saplanan arabayı kurtarmak için yoğun bir çaba sarfederler.Aralarındaki sınıfsal farklılık yüzünden sürekli tartışan bu ikiliyi yaşadıkları olaylar birbirine yakınlaştırır.

Kaptan Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Kaptan”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.