Fun Facts of Movie

1981 yapımı macera ve dram filminin yönetmenliğini Yılmaz Atadeniz yapmıştır. Filmin başrollerinde ise Cüneyt Arkın, Erol Taş, Kazım Kartal, İhsan Gedik ve Yılmaz Kurt rol almıştır.
Filmde Yusuf, bir mafya babasının kardeşini kazayla öldürmüş ve yıllarca hapiste yatmıştır. Hapishanede birbirlerine destek olup sürekli arkalarını kollayan bir arkadaş edinmiştir. Öldürdüğü adamın abisinin ona karşı olan nefreti bitmemiştir ve hapisten çıktıktan sonra da ona işkence etmeye devam eder. Bir akşam adamlarıyla beraber gelerek onu öldüresiye döverler ve bir yolun kenarına atarlar. Onun bu halini gören bir kamyon şoförü onu arabasına alır ve hapisteki arkadaşının evinin olduğu ormanlık bir alana bırakır. Burada eve gitmeye çalışan Yusuf yaralı bir halde karnını doyurmaya çalışır. Sonunda eve ulaştığında bitkin düşmüştür ve bayılır. Arkadaşı yanına koşarak onu eve taşır.

Yusuf bu evde dinlenir. Kızıyla beraber yaralarını sararlar. Kızı Yusuf’a yardım etse de onun yüzünde yeniden mutlu hayatlarının bozulmasından korkar. Bunu dile getirdiği zaman babası Yusuf’un onun en iyi arkadaşı olduğunu ve ona yardım etmek için her şeyi yapacağını söyler. Bu sırada mafya babası hala Yusuf’un peşindedir. Her yerde onu aramaktadır. Yusuf ise arkadaşının ailesinin başını belaya sokmak istemediği için evden gitmek ister fakat yaraları hala tam olarak iyileşmemektedir. Adamın kızı onun gitmesini istese de yaralı halini görünce dayanamaz ve onu eve geri taşır.

Onun bu cesur davranışından etkilenmeye başlayan kızın ona karşı olan kötü hisleri de değişmeye başlar. Yusuf evde geçen günlerini eski sağlığına ve gücüne kavuşmak için antreman yaparak geçirmeye başlar. Bu sırada genç kızla da yakınlaşmaya, daha fazla vakit geçirmeye başlarlar.

Diğer kız kardeş de Yusuf’tan hoşlanmaktadır. Ona yakınlaşmak için çaba sarfetse de Yusuf’un dikkatini çekmeyi beceremez. Birgün gölde yüzürken Yusuf’u bir yılan sokar. Bunu gören genç kız ona yardım etmek için koşar. Yusuf baygın olduğu halde onun çıplak halini gören genç kız bu durumdan faydalanarak onunla beraber olur ve bundan sonra da Yusuf’un peşini bırakmayacaktır.

Crew & Casts

Be the first to review “Kader Arkadaşı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There are no reviews yet.