Fun Facts of Movie

1964 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Burhan Bolan yapmış olup oyuncu kadrosunda Erol Taş, Turgut Özatay, Hüseyin Peyda ve Muhterem Nur yer almıştır. Filmin hikayesi çocuklarının geleceğini teyzelerinin kaderine bırakan babanın dramatik hayatından meydana gelir. Anneleri kanser olan iki küçük çocuk babalarıyla birlikte küçük bir evde yaşarlar. Durumları oldukça kötü olduğu için anneleri Fatma’nın ameliyat için gereken parayı bulmakta güçlük çekerler. Bir gece yarısı anne Fatma hayatını kaybeder ve babaları iki çocuğu yağmurlu bir gecede teyzelerinin kapısına bırakır.

Teyze oldukça sert bir tepkiyle onları kovmaya kalkıştığı sırada kocası gelip çocukları içeriye alır. Kendilerini terkettiğini düşünen çocuklara eniştleri kucak açar. Çünkü daha önce çocukları olmamıştır ve bu iki çocuğu evlatlık edinmek ister. Teyzeleri çocukları evde bedavaya kalmalarına müsaade etmez ve iş bulmaları için onları sokağa atar. İki küçük kardeş sokaklarda iş arar ancak kimse onlara iş vermez ve çareyi dilenmekte bulurlar. Her akşam eve gittiklerinde gün içinde biriktirdikleri bütün parayı teyzelerine verirler. Bu sırada teyzeleri evdeki herkesi para kazanmak için kovduğunda eve başka birini alarak eşini aldatmaya başlar. iki kardeş bir süre sonra sokaklarda ayakkabı boyamaya başlar.

Polisler kendilerini farkeder ve kaçmaya başlarlar. Bu sırada küçük kardeşe bir araba çarpar ve hemen hastaneye götürülür. ona çarpan aile onu evine alıp yardımcı olmaya çalışır. Bu ailenin de çocukları olmamıştır ve küçük kızı evlat edinmeyi düşünür. Enişteleri teyzelerinin kendisini aldattığını öğrenip bir silah almaya kalkar ancak bu sırada yakalanır ve cezaevine gönderilir. Büyük kardeş teyzesinin evine gitmek istemez ve sokaklarda yaşamaya başlar. Sokak çetesinin lideri onu görür ve kendi himayesinde çalışması için yaşadığı bölgeye götürür. Sokak çetesi ona hırsızlık yapmayı öğretir ve artık yasadışı işler yapmaya başlar.

Polisler tarafından yakalanır ve topluma hizmet etmesi için bir marangozun yanına verilir. Küçük kız Leyla yeni ailesinde oldukça mutludur ancak rüyalarında sürekli annesini ve abisinin adını sayıklar. Aradan bir süre geçer enişte cezaevinden çıkar ve evlatlık edindiği oğluyla karşılaşır. Yaşadıkları her şeyi ona anlatır ve birlikte kardeşi Leyla’yı aramaya başlarlar. Leyla kötü biri tarafından kaçırıldığı sırada eniştesi ve abisi onu bulur ve yıllar sonra tekrar kavuşmuşlardır. Leyla’yı evlatlık edinen aile abisini de evlatlık edinmeye karar verir.

Be the first to review “Izdırap Çocukları”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There are no reviews yet.