Fun Facts of Movie

2006 yılında seyircisi ile buluşan İyi Geceler ve İyi Şanslar filmi, Amerika Birleşik Devleteri’nde çekimi gerçeklemiştir. İyi Geceler v İyi Şanslar fillmi dram ve tarihi film kategorilerinde yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise George Clooney oturuyor. İyi Geceler ve İyi Şanslar filminin oyuncu kadrosu ise şu isimlerden oluşmaktadır; David Strathairn, Jeff Daniels, Alex Borstein, Rose Abdoo, Patricia Clarkson, Tate Donovan, Dianne Reeves, Reed Diamond, Matt Ross, Robert Downey Jr., George Clooney, Tom Mc Carthy, Glenn Morshower, Don Creech, Grant Heslov, Robert John Burke, Ray Wise, Robert Knepper, Helen Slayton – Hughes, Frank Langella, Peter Jacobson. Film tarihe ışık tuttuğu için önemli yapıtlar arasında yer alıyor. Ödüllü filmler arasında yer alan bu film, izlenmeye değer diyebiliriz.

İyi Geceler ve İyi Şanslar filminin konusu

Amerika Birleşik Devletleri’nde televizyon ve gazeteciliğin yeni yeni gelişmeye başladığı 1950’li yıllarda geçiyor. Edward R. Murrow ise bu dönemin en çılgın gazetecilerinden. Dönemin araştırmacı gazetecilerinden birisi olan Edward R. Murrow, başını politikacılar ile belaya sokmaktan hiç mi hiç çekinmiyor. O dönemin siyasetçisi olan Joseph Mc Carthy’in ekibi ile beraber komünistleri avlamak üzere tartışmalı bir politika yürütmektedir. Gazeteci Edward R. Murrow ise inceleme konusu oluyor ve böylece ünlü McCarthy dönemi sonuna geliniliyor.

Film son derece önem arz ediyor

Amerikan tarihihinin gizli kahramanlarından birisi olan Edward R. Murrow, son derece tehlikelibir çağda, Soğuk Savaş yıllarında çalışmış ve hayatını gerçekleri söylemek üzerine temellendirmiş bir gazeteci. İkinci yönetmenlik denemesi olan George Clooney, önemli bir konuya el attı ve projenin altından başarılı bir şekilde kalktı. Son derece önemli filmler arasında yer alan İyi Geceler ve İyi Şanslar filmi, hem dönem filmi anlamında çabası hem de ele aldığı konuya yaklaşımı ile baş yapı oluşturmaktadır. Bu çabayı ödülsüz bırakmayan Venedik Film Festivali ise son derece önemli ödüllerle filmi onurlandırdı. İyi Geceler ve İyi Şanslar filmini sitemizden Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. İyi Seyirler dileriz…

Crew & Casts

David Strathairn

Edward R. Murrow

Jeff Daniels

Sig Mickelson

Rose Abdoo

Millie Lerner

Patricia Clarkson

Shirley Wershba

Tate Donovan

Jesse Zousmer

Dianne Reeves

Jazz Sängerin

Reed Diamond

John Aaron

Matt Ross

Eddie Scott

George Clooney

Fred Friendly

Tom McCarthy

Palmer Williams

Glenn Morshower

Colonel Anderson

Don Creech

Colonel Jenkins

Grant Heslov

Don Hewitt

Directing

Production

Steven Soderbergh

İdari Yapımcı

Jennifer Fox

İdari Yapımcı

Marc Butan

İdari Yapımcı

Ben Cosgrove

İdari Yapımcı

Editing

Camera

Robert Elswit

Fotoğraf Yönetmeni

Costume & Make-Up

Louise Frogley

Costume Design

Art

Christa Munro

Sanat Yönetmeni

James D. Bissell

Production Design

Jan Pascale

Set Decoration
Be the first to review “İyi Geceler ve İyi Şanslar”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There are no reviews yet.