Hotel Mumbai

2019125 dk, , ,

Hotel Mumbai Konusu

7 Eylül 2018’de Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gösterilen film, 22 Mart 2019 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girmiştir.

İnsanlık ve kahramanlığın sürükleyici gerçek hikayesi olan Hotel Mumbai, 2008 yılında Hindistan’ın Mumbai kentinde bir grup teröristin  ünlü Taj Oteli kuşatmasını canlı bir şekilde anlatıyor.

Bir süredir işsiz olan Arjun, ailesini geçindirmek için şehrin en ünlü oteli Taj Mahal’de garson olarak işe girer. Ünlü şef Hemant Oberoi  konuklar için hazırlıklara başladığı sırada gerçekleşen terör saldırısı otel çalışanlarının ve konukların keyifli günlerini kabusa çevirir. Kaçma şansı olmasına rağmen otel misafirlerinin yanından ayrılmayı reddeden şef Hemant ve otelin garsonu Arjun, herkesi güvende tutmak için hayatını riske atar. Tüm dünya izlerken, çaresiz bir çift (Armie Hammer) yeni doğan çocuklarını korumak için düşünülemez fedakarlıklar yapmak zorunda kalır. Çeşitli sınıflardan, farklı ırklardan ve inançlardan olan otel konukları, yaşadıkları bu korkunç saldırı karşısında örgütlenerek birlikte mücadele etmek zorundadırlar.

Dev Patel, Armie Hammer, Nazanin Boniadi, Jason Isaacs gibi oyuncuların rol aldığı filmi Anthony Maras yönetmiştir.

Ekip & Oyuncular

İlk yorum yapan siz olun “Hotel Mumbai”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Hotel Mumbai