Hicran Sokağı Konusu

Boğaziçi’nde yaşayan ve hayatın çemberinden geçen bir dizi insanın yaşam öyküsünü bir paydada toplayan film, hem yoksullukla hem de hayatın zalimlikleri ile mücadele eden bireylerin naif iletişimini seyirci ile buluşturur. Bu insanların hayatı dertten ve kederden hiç kurtulamaz ancak hayat mücadeleleri aynı kararlılıkla sürer.

Arif karakterini merkeze alarak şekillenen filmde, tamircilik yaparak hayatını idame ettiren, ailesinin çok küçük bir çocukken ortada bıraktığı ve yıllarını hayata karşı mücadele içerisinde geçiren bir gencin öyküsünü konu edinir. Üniversite okuyan ve oldukça varlıklı bir ailenin kızına delice sevdalı olan Arif, genç kadınla hayatını birleştirebilmek adına her yolu denemeyi kafasına koyar. Leyla’nın ailesi Arif’i hor görüp kızlarını vermek istemeyince, genç kadın evini terk ederek izini kaybettirir. Arif’in Leyla’ya duyduğu büyük aşkın bir benzerini Arif’e besleyen Müyesser’in öyküsü ile harmanlanan bir dizi olay Boğaziçi’nde cereyan eder.

Her biri birbirinden farklı hikayesi olan birçok insanı etkili biçimde işleyen filmde, Müyesser’in annesi Kınaçiçeği, Laz Temel, eski ses sanatçısı Handan Akses, Udi  Şadi Bey, Lokantacı Rıfkı, Manav Adil, Tornacı Bekir Baba ve Yetimler Yurdu Müdiresi Zümrüt Anne gibi sevecen karakterlere yer verilmiş, her karakterin yaşam öyküsüne değinilmiştir. Naif karakterlerin yanı sıra kötü bir adam olan ve mahalle sakinleri ile her fırsatta uğraşan Cafer’in yaşamına da yer verilmiş. Semt yaşamı çarpıcı bir biçimde işlenmiştir.

Hicran Sokağı Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Hicran Sokağı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.