Hain Konusu

Yücel Hekimoğlu yönetmenliğinde çekilen hain 1970 yılında vizyona girmiş bir aksiyon filmidir. Oyuncu kadrosunda Eşref Kolçak, Tugay Tokgöz, Necla Fide ve Bulut Aras yer almıştır. Filmin hikayesi kendilerini suçluları yakalamaya adayan 4 arkadaşın giriştiği aksiyon dolu maceralardan oluşur.

Film silahlı çatışma sahnesiyle başlar. Bir grup çete kumarhane ve pavyonu ele geçirmek için içeride bulunan tüm adamları öldürür ve emniyet ekipleri bu olayın peşinde düşer. Çatışma sırasında Haydar öldürülür ve suç Rıfat’ın üzerine kalmıştır. Olayın aydınlatılmasıyla Polis Memuru Ekrem görevlendirilir. Ekrem kendi ekibini kurmak ister ve bunun için tam yetki alır.

Ekrem ilk önce eski arkadaşı Ömer’i ekibine almak ister. Ömer kumar bağımlısı bir adam haline gelmiştir. Ekrem kumar oynadığı sırada yanına gider ve onu cinayetin aydınlatılması için birlikte çalışmaya ikna eder. Daha sonra kendisini içkiye vermiş Saffet’i aramaya başlarlar. Saffet’i bir içki masasında yakalarlar ve onunda yardımına ihtiyacı olduğunu söylerler. Daha sonra Ethem’in de yardımıyla araştırmaya başlarlar. Cinayetin işlendiği sırada orada bulunan bir abi kardeşin olduğunu öğrenirler ve  lk olarak onları yakalamak üzere yola koyulurlar. Kardeşler katilin kim olduğu bilgisini polise söylemek yerine bu bilgiyi para karşılığında satmayı düşünüyorlardır.

Bu sırada cinayeti işleyen çetenin adamları kendilerini gören kişilerin olduğunu öğrenirler ve polis onları ele geçirmeden etkisiz hale getirmeye çalışırlar. Dört arkadaş ve çetenin adamları arasında sürekli silahlı çatışma yaşanır ve bu arada kardeşler katilin bilgisini hala vermemişlerdir.

Çetenin adamlarını atlatmayı başarırlar ve sorgulamak üzere kardeşleri merkeze götürmek üzere yola koyulurlar. Daha sonra kendilerine bir tuzak kurulup bir kamyonet adam gönderilir. 4 arkadaş kamyonetteki adamları etkisiz hale getirip kamyonete biner. Ancak haberleri olmadığı bir tuzak daha vardır ve kamyonete bomba yerleştirilmiştir. Şans eseri kamyonetten indikleri sırada bomba patlar ve kimse yara almadan bu patlamadan kurtulmayı başarmıştır.

Tekrar yola koyulurlar ve kumarbaz Ömer’in yardımıyla merkezle iletişim kurmayı başarırlar. Daha sonra 4 arkadaş Haydar’ı öldüren katilin bilgisini alır ve onları tutuklamak için mekanlarına gider. İki grup arasında büyük bir arbede yaşanır. Filmin son sahnesinde tüm suçlular yakalanmış ve dört arkadaş hayatlarına kaldıkları yerden devam etmişlerdir.

İlk yorum yapan siz olun “Hain”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.