Hababam Sınıfı Güle Güle Konusu

Özel Çamlıca Lisesi’nin Hababam Sınıfı bu seride bam başka bir yapıya evrilmiştir. Mahmut Hoca, Damat Ferit, Güdük Necmi ve Şaban’ın olmadığı bir film olarak seyircilerin karşısına çıkar. Film doğuda büyümüş bir edebiyat hocası olan Mehmet Bülbül’ün İstanbul’a, Özel Çamlıca Lisesi’ne tayini ile başlar.

Her fırsatta haylazlık yapan Hababam Sınıfı için Mehmet Bülbül, gerek şivesi, gerekse doğulu oluşu nedeniyle alay konusu olur. Sınıfta her fırsatta türlü şakalar yapılarak dalga geçilir. Bu durumun normal olduğunu düşünen Mehmet Bülbül, sınıfla arasında iyi bir bağ kurmak için çabalar. Yeni edebiyat hocasının bu çabası ilk etapta karşılıksız kalır ve sınıf ketum tavrını sürdürür.

Zamanla yeni hocalarını sevip kabul eden sınıf, artık eskisi gibi katı davranmamaya başlar. O sene okulda yeni bir öğrenci vardır, okulun hHafize Ana’sı kızı Ayşegül’ü de okula kaydettirmiştir. Genç kız için okul süreci hiç de kolay gitmez, annesinin okulda hademelik yapmasından utanç duyarak bunu gizlemeye çalışır. Bu sırada arkadaşlarının eşyalarını çalmayı da alışkanlık haline getirir. Bu durum karşısında endişelenen Hafize Ana, Mehmet Bülbül’le konuşarak yardımını ister. Hafize Ana’ya seve seve yardım eden Mehmet Bülbül, genç kızla her fırsatta iletişim kurmaya çalışır. Bu durum okul öğrencilerinde Gamze’yi rahatız etmeye başlar, Gamze yeni edebiyat hocalarına aşıktır ve Ayşegül ile olan yakın ilişkisini kıskanır. Okulda söylenti çıkarıp hem hocayı hem de Ayşegül’ü zor durumda bırakır

Hababam Sınıfı Güle Güle Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Hababam Sınıfı Güle Güle”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.