Günahsız Kadın Konusu

Yönetmenliğini Mehmet Bozkuş’un yaptığı Günahsız Kadın’ın senaryosunu Nuri Kırgeç yapmıştır. Filmin oyuncu kadrosuna baktığımızda Tugay Toksöz, Arzu Okay, Metin Serezli, Nalan Çöl ve Önder Somer yer almıştır. Filmin hikayesi birbirlerine aşık olan iki gencin bir süre sonra ayrılıp yıllar sonra tekrar karşılaşmalarını anlatır.

Ulvi ve Hülya aynı okulda oyuna öğrencilerdir. Okuldaki ilişkileri iyiye gittiği için eğitimleri bittikten sonra evlenmeye karar verirler. Hülya mezun olduğunda kimyager olacaktır. Ulvi ise tıp bölümünde okumakta ve mezun olduktan sonra doktor olmak için çalışmaktadır. Mutlu bir şekilde evlenecekleri günü bekledikleri sırada Hülya’nın babasının ölmesi onu zor bir dönemece sokar. Ulvi sevgilisine destek olmak istesede eğitimini tamamlamak için Avrupa’ya gitmesi gerekmektedir.

Döndükten sonra evlenmeye karar verirler ve Ulvi yola çıkar ve ayrılırlar. Hülya, babasını kaybettikten sonra ekonomik olarak zor bir döneme girmiştir. Bu sırada kendisiyle evlenmek için Fahri tarafından sürekli baskı görmektedir.

Hülya bunu kabul etmez ve sevgilisinin Avrupa’dan döneceği günü bekler. Fahri, Hülya’yı elde edebilmenin yollarının ararken Ulvi’nin Avrupa’da başka bir kadınla evlendiği yönünde haber çıkarır. Hülya sevgilisine ulaşamayınca bu yalana inanmak zorunda kalır. Yaşadığı ekonomik problemler Fahri ile evlenmesine mecbur bırakmıştır. Fahri bir uyuşturucu çetesinin lideri konumundadır ve karısı olan kimyager Hülya’yı uyuşturucu imal etmek için kullanmaya karar verir. Hülya kariyerine böyle bir kirli iş bulaştırmak istemediğini söyler ve bu teklife karşı çıkar. Hülya ve Fahri arasında çıkan kavga sonucu Hülya evi terketmeye karar verir.

Fahri adamlarını karısının peşine gönderir ve yakalanmasını ve cezalandırılmasını söyler. Hülya kaçarken bir trafik kazası geçirir ve yaralı bir şekilde hastaneye kaldırılır. Hülya kaza sonrası görme yetisini kaybetmiştir ve kendisini tedavi etmesi için Avrupa’dan bir doktorun gelmesi gerektiğini söyler.

Hülya tedavi bitiminde gözlerine tekrar kavuştuğunda karşısında Ulvi’yi görecektir. İlk başta kendisini bırakıp Avrupa’da başka bir kadınla evlendiği için ona çok kızgın olsada bunun bir yalandan ibaret olduğunu öğrenince eski sevgilisiyle tekrar bir araya gelmiştir. Aralarındaki yarım kalan hikaye tekrar başladığında şimdi asıl amaçları Fahri’nin yürütmekte olduğu uyuşturucu operasyonunu çökertmek olacaktır.

Ekip & Oyuncular

Directing

İlk yorum yapan siz olun “Günahsız Kadın”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.