Görünmeyen Misafir Konusu

2016 yılında gösterime giren İspanya yapımı filmin yönetmeni Oriol Paulo’dur. Polisiye gerilim türündeki filmin başrollerinde Mario Casas, Barbara Lennie ve Ana Wagener’i görüyoruz. İş adamı olan Adrian’ın bir kadını öldürmesiyle suçlanması üzerine tanıştığı bir avukatın soruşturmayı incelemesi filmin ana temasını oluşturmaktadır.

Film başladığında cinayetin daha önce işlendiğini ve soruşturmanın devam ettiğini görüyoruz. Zengin ve başarılı bir iş adamı olan Adrian Doria, yaptığı bir anlaşmanın sonucu olarak yılın iş adamı ödülüne layık görülmüştür. Aslında evli olan Adrian bu başarının kutlanması gerektiğini düşünerek bir dağ evinde sevgilisi Laura ile birlikte bir gece geçireceklerdir. Ancak aniden ortaya çıkan gazeteciler yerde cansız yatan genç kadın Laura Vidal’ın fotoğraflarını çektikten sonra Adrian tutuklanır ancak bir süre sonra kefaletle serbest bırakılır. Bu sırada eşi olanlar yüzünden kendini terketmiştir. Dava sürmektedir ancak Adrian ve avukatı Felix yakında gerçekleşecek olan duruşmada yargıç karşısına çıkacaktır. Felix bu tür duruşmalarda başarısı ile ünlenmiş avukat Virginia’yı tavsiye eder.

Adrian ve Virginia aralarında anlaşmaya varır ve avukat soruşturmayı devralır. Virginia, Adriandan o gece olanları anlatmasını istiyor. Adrian’ın anlattığı olay birlikte kutlama için gittikleri odada kendini baygın bir halde buluyor ve kendine geldiğinde Vidal ölmüştür. Aynı zamanda bunu yaptığına inanan kişinin de gazetecileri çağırdığını söylüyor. Ancak polis olay yerini incelediğinde tüm kapı ve pencerelerin içeriden kilitli olduğunu, dışarıdan birinin girmesinin mümkün olmadığını düşünüyor. Virginia’da Adrian’ın anlattıklarını şüpheli buluyor ve gerçekleri anlatması için kendisine baskı yapıyor. Laura ile 6 ay önce ayrılmış olduğu için ayrı oldukları dönemde neler planladığını kestiremiyor. Adrian’ın anlatmaya devam ettiği hikaye dahada geçmişe gidiyor ve Laura ile birlikte yaşadıkları geçmişti anlatmaya başlıyor.

Avukat Virginia müvekkili için en doğru senaryoyu oluşturmaya çalışırken aynı zamanda Felix davanın seyrini değiştirecek deliller buluyor. Adrian bizi zamanda geriye götürdüğünde olayın içine adı kayıp listesinde geçen Garrido’da giriyor. Virginia kafasındaki parçaları yavaş yavaş tamamlamaya başladığında Felix’in de yardımıyla aslında cinayetin en başından beri göz önünde olduğu ortaya çıkıyor.

Ekip & Oyuncular

Sound

Albert Manera

Production Sound Mixer

Fernando Velázquez

Original Music Composer

Production

Adrián Guerra

Executive Producer

Sandra Hermida

Production Manager

Camera

Xavi Giménez

Director of Photography

Editing

Art

Balter Gallart

Production Design

Directing

Writing

Crew

Lara Sendim

Additional Writing
İlk yorum yapan siz olun “Görünmeyen Misafir”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.