Gizli Bir Yaşam Konusu

2019 yılına ait olan Gizli Bir Yaşam filmi, dram ve biyografi kategorilerinde yer almaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda Terrence Malick oturmaktadır. Amerika ve Almanya’da geçen Gizli Bir Yaşam filmi, gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. Filmin oyuncuları ise şu şekilde sıralanıyor; August Diehl, Valerie Pachner, Michael Nyqvist, Matthias Schoenaerts, Jürgen Prochnow, Bruno Ganz, Alexander Fehling, Ulrich Matthes, Karl Markovics, Franz Rogowski, Tobias Moretti, Martin Wuttke , Max Mauff, Johan Leysen. Film gerçek bir hayat hikayesini ve gerçek yaşanmışlıkları ele alıyor. Filmde herhangi bir şekilde savaş sahnelerine yer vermeyen Gizli Bir Yaşam filmi, izleyen kişilere aile olmanın önemini anlatıyor. Bunu anlatırken de normal hayatlardan görüntüler sunuyor. Hem düşündüren hem de duygulandıran Gizli Bir Nefes filmi, insanda derin etkiler uyandırıyor.

Gizli Bir Yaşam filminin konusu

Savaş karşıtı temalara sadık kalarak, Avusturyalı vicdani retçi Dranz Jagerstatter’ın hayat öyküsünü senaryo haline getiren Malick, seyirci karşısına gerçek hayat hikayesini yani biyografi filmi sunuyor.  Gizli Bir Yaşam filmi, inandığı değerler uğruna sonucu ne olursa olsun Nazi ideolojisine karşı durmuş bir kahramanı anlatıyor. Nazi ideolojisinin karşısında duran bu kahraman ise yüksek tahsili olmayan, muhafazakar, yüreği sevgi ile dolup taşan basit bir çiftçi. Bu çiftçi karşısındaki güçten hiç korkmadan nasıl direndiğini anlatan bir film. Söz konusu olan kahraman değerlerine sahip çıkan, en önemlisi de vicdanına danışan birisidir.

Filmde bazı değerler gözler önüne seriliyor

Söz konusu olayların 2. Dünya Savaşı’nda geçmesine rağmen, filmin başından sonuna kadar herhangi bir şekilde savaş sahnesi koymamaktadırlar. Gizli Bir Yaşam filmi pastoral tatlar içeren, şiir yüklü manifesto niteliğinde bir görsel ve işitsel olarak seyircisine şölen sunuyor. Aile olmanın ne demek olduğunu gözler önüne süren bu film, başarılı bir şekilde ekranlara taşıyor. Malick, birbirine güvenen ve bu güvenle destek olan bir çiftin aşk öyküsünü ele alıyor. Bu sayede Malick, evlilik kurumunu yüceltiyor. Bu sayede aile olmanın ve toplumda ailenin önemini bir kez daha vurguluyor. Gizli Bir Yaşam filmini sitemizden Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. İyi Seyirler dileriz.

Ekip & Oyuncular

August Diehl

Franz Jägerstätter

Valerie Pachner

Franziska Jägerstätter

Michael Nyqvist

Bishop Joseph Fliessen

Jürgen Prochnow

Major Schlegel

Alexander Fehling

Fredrich Feldmann

Johannes Krisch

Trakl - The Miller

Ulrich Matthes

Lorenz Schwaninger

Karl Markovics

Bürgermeister

Tobias Moretti

Fr Ferdinand Fürthauer

Costume & Make-Up

Lisy Christl

Costume Design

Production

Grant Hill

Yapımcı

Henning Molfenter

İdari Yapımcı

Charlie Woebcken

İdari Yapımcı

Miki Emmrich

Unit Production Manager

Art

Sebastian T. Krawinkel

Production Design

Yeşim Zolan

Set Decoration

Camera

Jörg Widmer

Fotoğraf Yönetmeni

Crew

Jörg Widmer

Sinematografi

Directing

Writing

İlk yorum yapan siz olun “Gizli Bir Yaşam”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.