Gecelerin Kralı (Gecelerin Kralı) Konusu

Gecelerin Kralı (Gecelerin Kralı) izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Yönetmenliğini Nuri Ergün’ün üstlendiği suç ve aksiyon filmi Gecelerin Kralı, 1967 yılı yapımlı Türk filmidir.
Gecelerin Kralı Filminin Konusu
Filmde kabadayılık yapan bir adamın yakın arkadaşının ölmesi ile baştan aşağı değişen hayatı konu ediniliyor. Kenan (Ayhan Işık), iki yakın arkadaşı ile yıllardır kabadayılık yapan biridir. Alemde ismi olan Kenan ve arkadaşları birçok olayda başrol olmuştur. Kenan’ın sevgilisi Nesrin, sevgilisinin artık kabadayılık işlerinden uzaklaşmasını ve evlilik yolunda ilerlemelerini ister.
Başta bu duruma sıcak bakmayan Kenan, yakın arkadaşlarından birinin büyük bir kavga sonrası kollarında ölmesi ile yaptığı işten soğur. Kabadayılığı bırakmaya karar vererek Nesrin ile evlenir. İkilinin bir de çocukları olur. Bir gün yakın arkadaşı Selim, Kenan’ın evine gelir. Neler olduğunu anlatamadan ölür. Kısa süre sonra Kenan’ın eşi Nesrin ve oğlu öldürülür. Kötü haberi alan Kenan, yeminini bozarak intikam almak için tekrar Kabadayı Kenan olarak meydana çıkacaktır.
Filmin senaryosunu Safa Önal kaleme almıştır. Başrol Ayhan Işık’a oyuncu arkadaşları Sema Özcan, Kuzey Vargı, Nilüfer Koçyiğit, Feridun Çölgeçen ve Necdet Tosun eşlik etmiştir.

Gecelerin Kralı (Gecelerin Kralı) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Gecelerin Kralı (Gecelerin Kralı)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Gecelerin Kralı