Fatih’in Fedaisi Kara Murat Konusu

Fatih’in Fedaisi Kara Murat izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

İren, Bizans İmparatorunun prenseslerinden biridir ve bir Türk’e âşık olmuştur. Çevresindeki neredeyse herkes buna karşı çıka ancak babası bile bu durumu kabul etmek zorunda kalmıştır. Bizans kötü bir durum içerisindedir ve bekası için bunu yapmak zorundadırlar. Arkadaşı sürekli onun aşkının gereksiz olduğunu ve o kişiden nefret etmesi gerektiğini defalarca kez tekrar eder.

Türk sultan sarayı ziyaret eder. Bir aylık bir sürenin sonunda gelmiştir. İkisi de birbirlerini öyle özlemiştir ki. Sultan her gezdiği, her gittiği yerde aklına İren’den başka birisi gelmemiştir. İren ise bunca vakitten sonra sultanın onu unuttuğunu düşünüyordur. Sultan İren’e yüzük verir. Bizanslılar ise bu adamı öldürüp öldürmemeyi tartıyorlardır. Ancak onu öldürmenin Bizans için kötü bir şey olduğunu düşünüyordur.

Bizans padişahı ikilinin yanına askerleriyle beraber gelir. Evlenmeleri için şart koşar. Yaptıkları köprüyü yıkmaları ve İstanbul’u ele geçirme planlarından vaz geçmelerini ister. Ancak sultan böyle bir şartın varlığıyla sinirlenir. İstanbul’u ve kızını da alacağını söyleyerek onları tehdit eder. İren’e de bir sene sonra evlenme sözü vererek ayrılma niyetindedir. Ancak Bizans padişahı onu orada tutar ve söz vermesi için zorlar. O anda ise cam kırılır ve içeri Kara Murat uçar herkesin içinden geçer.  Sultan onların sarayını işgal ettiklerini ve kaçmalarına izin vermezlerse tüm sarayı işgal edeceklerini söyler. Padişah ise bunun üzerine boyun eğer. Ancak bilmediği şey kalede hiçbir yeniçeri olmadığıdır. Sultan onu kandırmıştır.

Kara Murat ise uzun zamandır görmediği annesi için arkadaşları ile yollara düşer. Annesinin yanına geldiklerinde sıkıca sarılırlar. Annesine Sultan’dan hediye bir mücevher hediye eder. Annesi bu kolyenin kendisine yakışmayacağını düşünerek gelinine hediye edeceğini söyler. Ancak Bizanslılar köylere baskın düzenlemeye başlar ve Kara Murat’ın annesini öldürürler. Kara Murat’ın tek ailesi de vefat etmiştir. Dünyası başına yıkılan Murat intikam yolculuğuna  çıkacaktır.

Fatih’in Fedaisi Kara Murat Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Fatih’in Fedaisi Kara Murat”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.