Fun Facts of Movie

1979 yapımı olan filmde bir ağa oğlu yüzünden birbirine kavuşamayan iki gencin hikayesi anlatılır. Filmin yönetmenliğini Oksal Pekmezoğlu yapmışken başrollerde İbrahim Tatlıses ve Necla Nazır oynamıştır. İbrahim’in babası Hasan bir çiftlikte kahyalık yapan bir adamdır. Babası ölünce çiftliğin sahibi Mehmet Ağa İbrahim’i himayesi altına alarak yetiştirmeye başlar. Onu kendi oğlu gibi görür, çok sever hatta ona sağ kolum demektedir.

İbrahim evin her türlü işini yapmaktadır. Ayrıca sesi çok güzeldir ve saz çalıp türkü söylemektedir. Ağanın öz oğlu Halil ise İbrahim’i kıskanmaktadır. Yıllarca birbirlerinden hoşlanmazlar ve sürekli sürtüşürler. Hatta çiftliğe ilk geldiği zaman onu attan iter ve kaza geçirmesine bile sebep olur.
Halil okul bahanesiyle büyük şehirde yaşarken, zamanını içkiyle ve kumarla öldürmektedir. Bu yüzden ağa kendi oğluna veremediği sevgiyi İbrahim’e verir. İbrahim çiftlikte yaşayan güzeller güzeli Fadile’ye aşık olur. İki genç de evlilik çağına gelmiştir. Birgün ağa ibrahim’i arkadaşıyla içerken masasına davet eder.

 

Muhabbet ederken ona istediği bir dileğini gerçekleştireceğini söyler. İbrahim ise gönül derdinden başka bir sorunu olmadığını ve ağanın onun anlayabileceğini söyler. Fadile’yi kendisine istemesi için ricada bulunur. Ağa kabul eder ve Fadile’yi istemeye giderler. Evlendikten sonra da köyün girişindeki arazayi onlara hediye edeceğini söyler. Bu sırada Halil çiftliğe geri döner. Babası tarım mühendisi olması için okul hayatına tonla para yatırmıştır. O ise daha okulunu bile bitirmeden çiftliğe dönmüştür.

Babasından çiftliği kendisine bırakmasını iste fakat babası ancak ölünce böyle bir şeyin gerçekleşeceğini söyler. Birgün İbrahim Fadile ile birlikteyken Halil onları görür. Fadile’yi görür ve beğenir. İbrahim’le dalga geçmeye ve üstüne gitmeye başlar. Fadile’nin küçükken çok çirkin olduğunu, büyüyünce güzel bir kadına dönüştüğünü hatta kendisini görünce kızın ondan hoşlandığını bile söyler. Söyledikleri İbtahim’i oldukça sinirlendirir hatta nerdeyse onu bu yüzden dövecek duruma gelir. Zamanla İbrahim ve Fadile’nin mutlu hayatı bozulur. Halil de Fadile’yi sevmeye başlar. Bu yüzden evliliklerine engel olmaya çalışır. İki genç çareyi kaçmakta bulur. Halil ise bu çiftin peşine bir seri katil takar.

Crew & Casts

Be the first to review “Fadile”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There are no reviews yet.