El Deccur (El Deccur) Konusu

6 Mart 2020 tarihinde beyaz perde de vizyona giren El – Deccur filmi, ilk defa bu tarihte seyirci karşısına çıkmıştır. Korku filmleri kategorisinde yer alan El – Deccur filmi, izleyicilerini korku dolu mistik bir maceranın içerisine sürüklemektedir. Filmin yönetmen koltuğunda ve senarist koltuğunda yer alan isim ise Gökhan Arı. El – Deccur filminin oyuncu kadrosunda ise Fatih Kınacı, Aybars Mengi, İsmail Ülgey, Nasmina Tüten, Ulukan Ağdaş ve Merve Ceylan gibi isimler yer almaktadır. El – Deccur filminin yapım şirketi Suare Film Şirketi’dir. Filmin dağıtıcı firması ise MC Film Şirketi olarak karşımıza çıkmaktadır. Korku dolu sahneleri ile izleyicisini ekrana kilitlemeyi başaran El – Deccur filmi, mistik bir konunun içerisine dahil etmektedir. Bir grup arkeoloji öğrencisinin kazı sırasında buldukları obje üzerine lanetlenmelerini konu almaktadır. Nasıl kurtulacaklarını bilmedikleri bu lanetten nasıl sağ çıkmaları gerektiğini de henüz bilmemektedirler.

El – Deccur filminin konusu

Bir grup üniversiteli, okul ödevleri için hazırlık içerisindedirler. Bir yandan heyecanlı olan öğrenciler diğer yandan yapacakları keşfin merakı içerisinde keşif alanına gitmek için hazırlıklarını tamamlamak üzeredirler. Arkeoloji bölümü okuyan bu öğrenciler, öğretmneleri ile beraber önceden belirlenmiş kazı alanına gideceklerdir. Yola koyulan gençler bir yandan eğlenirken diğer yandan yapacakları kazı için ön hazırlık yapmaktadırlar. Kazı bölgesine gelen öğrenciler bir süre burada kalacaktır ve kazı çalışması yapacaktır. Arkeoloji adına bu öğrencilerin ilk çalışmaları olacaktır. Bundan dolayıda fazlasıyla heyecanlıdırlar. Kazı başlamıştır ve herkes çok mutludur. Ancak bulunmaması gereken şey bulunana kadar. Öğrenciler ne ile yüzleşeceklerini bilmeden, bilimsel yaptıkları araştırmalar ile anın tadını çıkarmaktadırlar.

Tılsımlı obje bulmuşlardır

Öğrencilerden birisi kazı esnasında tılsımlı bir obje bulmuştur ve herkes fazlasıyla heyecanlıdır. Bulduğu nesneyi öğretmenine gösteren öğrenci objenin ne olduğunu anlamaya çalışmaktadırlar. Ancak bilmedikleri şey bu obje tılsımlıdır. Farklı alemler giriş yapmak için bir anahtardır. 7 kişilikten oluşan bu grup ise henüz nasıl bir belaya bulaştıklarının farkında olmadan, günü bitirmişlerdir ve akşam olmuştur. Fazlasıyla yorulan grup artık dinlenmek için kendi alanlarına gitmek için hazırdırlar. Ancak her şey yeni başlamıştır ve lanetli tılsımın laneti çoktan gençleri sarmaya başlamıştır. Gecenin karanlığında her şeyden habersiz olan gençler Deccur ile yüzleşmek zorunda kalacaklardır. Kurtuluşun tek yolu ise sabah olmasıdır. Peki sağ çıkabilecekler mi sabaha? Korku dolu sahneleri ve gerilim dolu anları ile izleyicisini etkilemeyi başaran El – Deccur filmi, mistik bir konuda ilerlemektedir. İyi seyirler dileriz…

İlk yorum yapan siz olun “El Deccur (El Deccur)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

El Deccur