Dişi Düşman (Dişi Düşman)

Kıbrıs olayları sırasında geçen bir maceranın öyküsü...

Dişi Düşman (Dişi Düşman) Konusu

Dişi Düşman (Dişi Düşman) izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Yönetmenliğini Nejat Saydam’ın yapmış olduğu senaryosunun ise Aydın Arakon’un kaleminden düşen Dişi Düşman filmi 1966 yılı yapımlı Türk macera ve aksiyon filmidir.
Dişi Düşman Filminin Konusu
Filmde casus bir kadının Bizans hazinesinin peşinde olması ve yaşadığı maceralar konu ediniliyor. Şemsi Bey ve adamları büyük bir hazinenin peşine düşerler. Düştükleri bu hazine Bizans İmparatorluğu’nun gizli hazinesidir. Ancak aynı hazinenin peşine Rum casusu olan Irene (Ajda Pekkan) isminde biride düşmüştür. Şemsi Bey, hazineye ortak olmaya çalışan bu casusu fark ederek yakalar. İrene’yi öldürmeye çalışan Şemsi Bey’in yanına yeğeni Asuman’ın sevgilisi Cengiz gelir. Irene’yi ölümden kurtaran Cengiz, kurtardığı kişinin bir casus olduğundan habersizdir.
Cengiz, Irene’ye hazineye ulaşması yolunda yardımcı olmaya başlar. Ancak çok geçmeden Irene’nin gerçek yüzünü öğrenecektir.
Uzun metrajlı Türk filminin oyuncu kadrosunda yıldız isimlere rastlıyoruz. Cüneyt Arkın ve Hülya Koçyiğit filmin başrollerini canlandıran iki usta isimdir. Ekip arkadaşları içerisinde Reha Yurdakul, Atıf Kaptan, Baki Tamer, Mümtaz Alpaslan gibi değerli oyuncular yer alır.

Dişi Düşman (Dişi Düşman) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Dişi Düşman (Dişi Düşman)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Dişi Düşman